Wolontariat

 

    Gala z Okazji Dnia Wolontariusza

     W sobotę 2 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystej Gali OPS w Białołęckim Ośrodku Kultury. W czasie imprezy zostały nagrodzone osoby i instytucje, które prowadzą działalność  charytatywną rzecz mieszkańców Dzielnicy Białołęka. Miło jest nam poinformować , że otrzymaliśmy z rąk burmistrza Adamkiewicza dwa dyplomy: dla Szkolnego Klubu Wolontariatu i dla pani Małgorzaty Paster opiekuna naszego klubu. Wyróżnienie w imieniu pani Paster odebrała pani Basia Gordat. Spotkanie w BOK było też okazją do przekazania, wykonanych przez nas kartek Bożonarodzeniowych podopiecznym OPS. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne m.in. recytacja poezji i gitarowy występ muzyczny. galeria

 Koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu

 Przygotowania do Świąt…. 

Wolontariusze zaczęli już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Koniec listopada to najwyższy czas, żeby zacząć tworzyć ozdoby świąteczne, które będziemy mogli sprzedać na naszym kiermaszu charytatywnym. Z zapałem zabraliśmy się do tworzenia kartek świątecznych. W tym roku mają one szczególny wygląd. Wszystkie są z motywem anioła.  Pomysłodawczynią naszej grudniowej akcji „Pod dobrym Aniołem” jest pani Ania Wojtach. Chcemy dzielić się ze wszystkimi naszą dobrocią i życzliwością, tak jak dobre anioły, które niosą ludziom pomoc. W ramach akcji „Pod dobrym Aniołem” oprócz kartek świątecznych dla podopiecznych OPS, zrobiliśmy aniołki z masy solnej. Te wspaniale cudeńka wkrótce nabiorą kolorów i będzie je można kupić na naszym kiermaszu. Zaczęliśmy także szydełkować, powstały już pierwsze, przepiękne gwiazdki, które będzie można powiesić na choince. Wkrótce upieczemy i ozdobimy pierniczki, oczywiście w kształcie słodkich aniołków. A uważni uczniowie w grudniu na pewno dostrzegą na korytarzach naszej szkoły obecność wysłanych przez nas aniołów, które dotrą do Was z dobrą nowiną.
Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Galeria

Koła WolontariatuWolontariusze wystartowali…

Za nami akcja z okazji Dnia Nauczyciela. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy złożyli życzenia nauczycielom za naszym pośrednictwem. Tablica z kolorowymi karteczkami od Was została postawiona w pokoju nauczycielskim.
Wspólnie zasadziliśmy w naszym ogródku przed szkołą cebulki żonkili. Kwiaty te są symbolem akcji „Żółte Pola Nadziei”, w której od wielu lat bierzemy udział. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum domowego.

Obecnie przygotowujemy się do Wieczorku Andrzejkowego. Pracujemy nad wróżbami, zagadkami i  konkursami związanymi z tym świętem. Celem zabawy będzie zbiórka przysmaków, karmy i innych akcesoriów dla piesków ze schroniska w Józefowie k. Legionowa.

Wkrótce rozpoczniemy też zbiórkę plastikowych nakrętek dla sześcioletniej dziewczynki, która nie ma rączki. Już dziś odkładajcie wszelkie zakrętki od napojów, kosmetyków, opakowań spożywczych- na pewno się przydadzą!

Nowy rok szkolny to dla nas nowe wyzwania. Jesteśmy pełni energii i zapału do pracy. Spotykamy się, ponieważ chcemy pomagać. Do naszej grupy dołączają wciąż nowi członkowie, chętni do pracy i niesienia pomocy potrzebującym. Ty też możesz do nas dołączyć!

Wolontariusze i Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dzień Nauczyciela

Sadzenie żonkili

 

Podsumowanie konkursu Ośmiu Wspaniałych

Dnia 25 maja wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią dyrektor i opiekunami wzięli udział w XXIV Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” . Do Teatru Komedia przybyliśmy na krótko przed uroczystością, zajęliśmy swoje miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy aż na scenie pojawi się nasza koleżanka Julka Niedziółka, która w tym roku została laureatką w kategorii „Ósemeczki”. Galę poprowadziła znana para prezenterów telewizyjnych Beata Grabarczyk i Paweł Płuska. Uroczystość rozpoczęła się wraz z przemówieniem prezes fundacji „Świat na Tak” Joanny Fabisiak, potem było krótkie wystąpienie prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczanie dyplomów i nagród najlepszym w tym roku wolontariuszom. Nasza koleżanka Julia Niedziółka z kl. 6s została nagrodzona za swoją 4-letnią pracę w Wolontariacie, zbiórki na rzecz potrzebujących oraz serce i zaangażowanie jakie wkłada w pracę w  Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Galę uświetniły występy artystyczne. Mieliśmy okazję podziwiać naszych rówieśników z Autorskiej Szkoły Musicalowej, którzy zaśpiewali największy przebój Johna Travolty „Summer Nights” w polskiej aranżacji.  Wystąpili także aktorzy Teatru Buffo i Roma, którzy zaśpiewali największe hity lat 60-tych i 80-tych. Mogliśmy usłyszeć między innymi takie piosenki jak: „Wakacje z blondynką”, „Prześliczna wiolonczelistka” , „Pod papugami”, „Jesteśmy na wczasach”, „Kwiaty we włosach”, „Kolorowe jarmarki”, czy  „Nasze randez-vous”. Po zakończeniu gali wszyscy gratulowaliśmy naszej koleżance i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. GALERIA
Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu

Przygotowania do kwesty „Pomagamy i dla mamy wygrywamy”

Z okazji nadchodzącego Dnia Matki Szkolny Klub Wolontariatu przygotowuje akcję charytatywną, dzięki, której będzie można pomóc najbardziej potrzebującym, a jednocześnie wygrać miłą niespodziankę dla swojej mamy. Już teraz wolontariusze w pocie czoła przygotowują fanty, które będzie można wylosować w loterii. Podczas naszych spotkań wykonujemy przepiękne, ręcznie robione kartki dla Mam. Wolontariusze wykazują się niezwykłą pomysłowością, zaangażowaniem i kreatywnością tworząc te wspaniałe dzieła. Ponadto przygotowujemy praktyczne, własnoręcznie robione zakładki do książek dla mam.  Ostatnie nasze spotkanie poświęciliśmy na przygotowanie babeczek, ozdabianie ich i dekorowanie. Ręcznie pakowane pyszności, będzie można nabyć także podczas naszej kwesty.                                                                                            W ferworze pracy wolontariusze znaleźli też czas, aby przygotować elektroniczne kartki dla swoich mam. Pod okiem p. Paster tworzyli oryginalne e-kartki, każdy według własnego pomysłu, chociaż w większości projektów przeważały serca, które najpełniej wyrażają miłość  do mam.                                               Już dziś zapraszamy zapraszamy do udziału w naszej akcji „Pomagamy i dla mamy wygrywamy”. Czekamy  

na Was 24.05.17 (w środę), nasze stoisko znajdziecie na pierwszym piętrze. galeria
Wolontariusze wraz z opiekunami.

Wielkanocna Akcja Charytatywna

Dnia 12.04.17 w naszej szkole odbyła się Wielkanocna Akcja Charytatywna. Wolontariusze przygotowali wspaniałą loterię fantową. Wśród nagród były jajka czekoladowe, słodkie króliki wielkanocne i świąteczne koszyczki pełne słodkości. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie, tym bardziej, że każdy los wygrywał. Ponadto można było zakupić pyszne ciastka i muffinki, upieczone przez wolontariuszy. Hitem okazały się babeczki –„Leśny Mech”, które wyglądały bajeczne i smakowały nieziemsko, a jeszcze szybciej znikały.  Nie małym zainteresowaniem cieszyła się nasza fotościanka przedstawiająca królika wielkanocnego, z którym można było sobie zrobić zdjęcie za symboliczną złotówkę. Wolontariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, doskonale radzili sobie z tłumem chętnych, którzy chcieli wziąć udział w loterii. Wszystkie pieniądze zebrane podczas Akcji zostały przekazane na  Konto Rady Rodziców. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, mogliśmy pomóc uboższym uczniom z naszej szkoły w wyjeździe na Zieloną Szkołę. galeria
Koordynatorzy Wolontariatu. 

21 marca „Dzień na Tak”

    Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Dzień na Tak”.  Ta cykliczna impreza, która ma swoją stałą datę 21 marca, cieszy się dużą sympatią wśród uczniów. Wszyscy jesteśmy w tym dniu bardziej radośni, uśmiechnięci i pogodni. Może dlatego, że o uśmiechu przypominają nam kolorowe buźki rozwieszone w całej szkole. Jest to szczególny dla nas dzień, w którym staramy się być dla siebie jeszcze bardziej pomocni i życzliwi. Na wszystkich, którzy włączyli się do zabawy czekały niespodzianki. W szkole zrobiło się bardzo radośnie i wiosennie, ponieważ wielu uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły wzięło udział w zabawie, ubierając się tego dnia na żółto lub zielono.
Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie, który polegał na odnajdywaniu kodów QR i odczytywaniu haseł, dobrych myśli, które były pod nimi ukryte. W zabawie została wykorzystana zasadę BYOD (Bring Your Own Device). Uczniowie skanowali kody QR, korzystając z własnych urządzeń mobilnych (telefonów, tabletów). Odczytane przez nich wyrazy tworzyły hasła tzw., dobre myśli. Wśród pozytywnych sentencji znalazły się m.in. „Podaj rękę koledze, to się słońce uśmiechnie do Ciebie”, „Bądź pogodna i radosna, uśmiechaj się tak jak wiosna” , czy „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć”. Nowa zabawa z kodami QR obudziła we wszystkich uczniach ducha walki i współzawodnictwa. Każdy chciał wygrać, ale nagrody otrzymali tylko najlepsi, to znaczy, Ci, którzy poradzili sobie z odgadnięciem haseł najszybciej. Koordynatorzy Wolontariatu i Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 Nakrętki dla Natalki

 Zbieranie nakrętek w naszej szkole to już swego rodzaju tradycja. Co roku namawiamy Was do przynoszenia plastikowych zakrętek po wodzie,  sokach, mleku, ketchupach,  a nawet kosmetykach. W tym roku zbieramy nakrętki dla Natalki, która choruje na padaczkę lekooporną i opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka Wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji. Oddane przez was nakrętki zasilą subkonto Natalki w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Oznakowane pojemniki na nakrętki stoją w szkole przy ul. Strumykowej na parterze przy portierni pod tablicą Wolontariatu i na Topolowej na parterze przy windach i przy „O” P.03.1.

Dziękujemy każdemu, kto zdecyduje się pomóc Natalce.
Szkolny Klub Wolontariatu SP342

 „Lukrowany Pierniczek”

 14 grudnia 2016 roku wolontariusze  z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Lukrowany Pierniczek. Dzięki uprzejmości firmy Gastro Team (gotującej obiady dla naszej szkoły), dzieci mogły spróbować swoich sił w dekorowaniu pierniczków. Zabawie nie było końca. Wolontariusze prześcigali się w pomysłach na najciekawsze ozdoby piernikowe. Były cudowne serca z przepięknymi wzorkami, bożonarodzeniowe dzwonki obsypane śniegiem, gwiazdeczki przecudnie ozdobione białym lukrem. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Stołówkę szkolną wypełnił zapach cynamonu, goździków i wanilii. Po skończonej pracy, nasi początkujący cukiernicy zapakowali starannie pierniczki, które zostały przeznaczone do sprzedaży na cele charytatywne.
Koordynatorzy Wolontariatu

 Najpiękniejsza karta Bożonarodzeniowa to ta, na którą ktoś z utęsknieniem czeka…

 Kochani, zbliża się czas Bożego Narodzenia. Jest to okres, w którym stajemy się lepsi, życzliwsi i bardziej otwarci na potrzeby innych. Jak co roku, zachęcamy wszystkich uczniów  do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kartkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Postarajcie się wykonać jak najpiękniejsze prace, a życzenia niech płyną prosto z waszych serc.  Wszystkie zrobione przez was kartki zostaną przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej i do Domowego Hospicjum przy ul. Tykocińskiej. Możemy was zapewnić, że wasze kartki przyniosą wiele radości osobom starszym, chorym, samotnym i niepełnosprawnym. Wnieśmy w Ich życie promyk ciepła i nadziei.
Koordynatorzy Wolontariatu

 Ogólnopolska Konferencja

 W zimowej atmosferze, przedstawiciele wolontariatu brali udział w Ogólnopolskiej konferencji „Trudności w pracy wolontariusza” Organizowanej przez Fundację „Świat na Tak”. Konferencja odbyła się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 3.Warszawa. Wolontariusze mieli przyjemność wysłuchać wykładu pani Bożeny Wścisły-Kandybowicz Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Osób Niepełnosprawnych. Z dużym zainteresowaniem słuchali wykładu prof. APSu dr hab. Grzegorza Pyszczek. Brali czynny udział w kursie pierwszej pomocy prowadzonego przez ratownika medycznego. Jednak najbardziej interesujący mówiący o bardzo trudnej pracy na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu, okazał się wykład pani prof. Alicji Chybickiej. Pani profesor przekonywała młodych słuchaczy o ogromnej potrzebie pracy wolontariusza w szpitalu. (Galeria)

 Żółte Pola Nadzie 2016

Tradycją naszej szkoły jest udział w akcji Żółte Pola Nadziei. W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli czynnie w tym przedsięwzięciu. Najpierw złożyliśmy wizytę w Domowym Hospicjum przy ul. Tykocińskiej, od pracowników hospicjum dostaliśmy cebulki żonkili. W szkole odbyło się spotkanie dotyczące idei „Żółtych Pól Nadziei”, wolontariuszom przybliżono i wyjaśniono na czym polega domowe hospicjum, kogo wspieramy dzięki tej akcji. Następnym etapem było sadzenie cebulek przed naszą szkołą. Zakwitną one wiosną jako znak nadziei  przy ul. Strumykowej jak również przed szkoła przy ul. Topolowej. (Galeria)
To co nasi wolontariusze lubią najbardziej to spotkania z rodzicami na kweście. Podczas zebrań wesoła gromadka wolontariuszy z klas młodszych i starszych zbierała pieniążki do puszek. Zostały one komisyjnie przeliczone i wpłacone na konto Domowego Hospicjum przy ul. Tykocińskiej. Podczas tegorocznej kwesty udało się zebrać 1544 zł i 17 groszy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.( Galeria)
Koordynatorzy Wolontariatu

Piknik Rodzinny wrzesień 2016

Już tradycją naszej szkoły stało się, że we wrześniu Szkolny Klub Ośmiu zwany Wolontariatem Organizował stoisko na Pikniku Rodzinnym i przeprowadził kwestę z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczek i zielonych szkół a także stroi dla chóru. Bardzo wielu rodziców rozumiejąc tą kwestię wspomaga nas, między innymi poprzez pieczenie ciast, które rozprowadzane są w kawiarence wolontariatu podczas Pikniku Rodzinnego. W tym roku zebraliśmy 1034zł, 90gr, Za co wszytkim serdecznie dziękujemy. (Galeria)
Koordynatorzy wolontariatu

 

 Gala Ośmiu Wpaniałych

 Samorzadowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych i wtym roku był dla nas wpaniały. Wygraliśmy w kategori grupy. Zostaliśmy laureatami XXII Stołecznej edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Gratulujemy wolontariuszom. Galeria

Zgłoszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 342 do udziału XXIII Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” organizowanego przez Fundację „ Świat na Tak”

 Od 13 lat w naszej szkole pod nazwą Klub Ośmiu aktywnie działa grupa wolontariuszy,  którzy corocznie podejmują szereg akcji o charakterze szkolnym, stołecznym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Poświęcają wiele czasu i energii na udziałw organizowanych przez klub akcjach. Uczniowie naszej szkoły zawsze znajdują czas na niesienie pomocy innym, zarówno koleżeńskiej jak i materialnej (zbierali pomoce szkolne i żywność na paczki świąteczne dla dzieci pochodzących z rodzin ubogich). W każdą pomoc drugiemu człowiekowi angażują się całym sercem, nie oglądając się na innych. Pomagają niepełnosprawnym dzieciom, co szczególnie jest widoczne podczas uroczystości szkolnych, tj. andrzejki czy wigilie klasowe. Chętnie pracują nad swoją postawą, jak również pod nadzorem opiekunów organizują spotkania informacyjne na terenie szkoły.Na każdym kroku starają się pokazać swoim kolegom i koleżankom, że pomoc innym nie powinna być traktowana jako coś niezwykłego. Tak po prostu trzeba.
W tym roku szkolnym zgłosiliśmy cala grupę do konkursu Ośmiu Wspaniałych. Wolontariuszom życzymy powodzenia.
Koordynatorzy wolontariatu

Dzień na tak

W tym roku szkolnym, wolontariat włączył sie czynnie w obchody pierwszego dnia wiosny. Od lat organizowany jest pod nazwą "Dzień na Tak” .Dla całej społeczności szkolnej zorganizowano Konkurs strojów wiosennych i promowanie uśmiechu w Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie chętnie włączyli się w tą zabawę. Uśmiech i wiosenny nastrój zagościł w całej szkole.
Koordynatorzy wolontariatu

Bal Karnawałowy

Wolontariat szkolny aktywnie uczestniczył w opiece nad młodszymi kolegami na balu karnawałowym.  Przeprowadziliśmy kwestę i kiermasz ciast oraz słodyczy przygotowanych przez rodziców naszej szkoły. Wolontariusze mieli tez czas na karnawałową zabawę zachęcając do uczestnictwa swoich młodszych kolegów. 

Koordynatorzy wolontariatu

Konkurs kartki bożonarodzeniowej

Szkolny wolontariat przeprowadził na terenie całej szkoły, Konkurs kartki bożonarodzeniowej organizowany przez „Hospicjum Domowe Księży Marianów” przy ulicy Tykocińskiej.W kategorii klas 4-6, II miejsce zajął Tomasz uczeń kl. VIa. W kategorii klas 0-3 wyróżnienie otrzymała Jolanta kl. IIIc. Organizatorzy zaprosili zwycięzców na Charytatywny Koncert Kolęd, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród.
Koordynatorzy wolontariatu

Sianko na wigilijny stół

Szkolny Klub Ośmiu działający przy naszej szkole jak co roku podjął się wykonanie sianka na wigilijny stół i udział w świątecznym kiermaszu.Wolontariusze własnoręcznie przygotowali sianko i życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zebrana pieniądze przekazano na wsparcie uczniów naszej szkoły.
Koordynatorzy wolontariatu

Turniej Mikołajkowy

Udział w Charytatywnym Turnieju Mikołajkowym „Dzieci Dzieciom - razem dla innych” podczas rozgrywek sportowych klubu Agape Białołęka i „BE A STAR Football Academy”.Po raz kolejny skorzystaliśmy z możliwości pomocy Adasiowi choremu na nowotwór krwi. Wielu emocji dostarczyła loteria fantowa i konkursy organizowane przez wolontariat. Brali w nich udział kibice jak i nasi podopieczni, którym chcieliśmy pokazać, ze pomaganie innym nie wyklucza dobrej zabawy.
Koordynatorzy wolontariatu

Małe nakrętki duże możliwości

Tradycyjnie w tym roku szkolnym wolontariat zaangażował cała społeczność szkolną
do akcji: „Małe nakrętki duże możliwości” - zbieranie nakrętek w ramach współpracy
z Żoliborskim Stowarzyszeniem RODZINA-DOM-CZŁOWIEK.Duże zaangażowanie uczniów w akcję zaowocowało otrzymaniem wózka inwalidzkiego przez ucznia naszej szkoły,
Koordynatorzy wolontariatu

 Żółte Pola Nadziei

Akcja „Żółte Pola Nadziei” i przeprowadzenie kwesty w ramach pomocy „Hospicjum Domowemu Księży Marianów” przy ulicy Tykocińskiej. Fakt, że jesteśmy szkolą integracyjną umożliwia naszym uczniom codzienne obcowanie z chorymi dziećmi, dlatego też łatwiej jest im zrozumieć i zareagować na cierpienie innym. W tym roku w akcji „Żółte Pola Nadziei” zebraliśmy 3500 zł by wspomóc podopiecznych hospicjum. Posadziliśmy na naszym poletku wolontariatu 500 szt. Żonkili. .Kwiaty pięknie zdobią teren szkoły przy ul. Strumykowej jak i Topolowej. (Galeria)
Koordynatorzy wolontariatu

 Telewizja ABC i radio

W październiku odbyło się szkolenie  wolontariuszy. W naszej szkole gościła telewizja ABC i radio. Każdy miał możliwość wypowiedzenia się na temat wolontariatu. Opowiadaliśmy
o naszych wspólnych przeżyciach. W bardzo ciekawy sposób prowadzono to spotkanie. Organizatorzy przygotowali kilka interesujących zabaw. Zrobiono też Quiz na „najlepszego wolontariusza”. Nasz wolontariat wystąpi w audycji telewizyjnej.
Igor Hulewicz

 Podziel się Obiadem

Coroczna akcja charytatywna „Podziel się Obiadem” polegająca na przeprowadzaniu kwesty na terenie parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i dofinansowaniu posiłków uczniom naszej szkoły.W założeniach naszego klubu jest wychodzenie z jego działalnością poza teren szkoły. Od wielu lat współpracujemy z nasza parafią. Ksiądz proboszcz umożliwia nam organizowanie kwesty po nabożeństwach w miejscowym kościele. Dzięki temu o naszych akcjach dowiaduje się społeczność lokalna co przekłada się na konkretne formy zaangażowania, w tym roku dzięki jej hojności zebraliśmy kwotę 5258 zł, co pozwoliło na zaspokojenie potrzeb dofinansowania obiadów dla naszych uczniów.
Koordynatorzy wolontariatu

 Piknik Sportowy

Szkolny Wolontariat brał czynny udział w Rodzinnym Pikniku Sportowym przy współpracy „BE A STAR Football Academy”.  Rozprowadzaliśmy cegiełki z przeznaczeniem na pomoc chłopcu choremu na białaczkę. W turnieju brało udział kilkanaście drużyn sportowych, towarzyszyli im rodzice i kibice, którzy hojnie wsparli nasza akcję. Zaprzyjaźniony z naszym kołem Adaś ijego rodzice serdecznie dziękowali za wsparcie. Udało się nam zebrać 1000zł.
Koordynatorzy wolontariatu

 Zbiórka przyborów szkolnych

Szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych dla podopiecznych Fundacji „Świat na Tak” oraz uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.Przyniesione dary w postaci zeszytów, tornistrów, kredek i długopisów zostały przekazane potrzebującym.
Koordynatorzy wolontariatu

 Piknik Rodzinny

W tym roku szkolnym we wrześniu Szkolny Klub Ośmiu zwany WolontariatemOrganizował stoisko na Pikniku Rodzinnym i przeprowadził kwestę z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczek i zielonych szkół.Nie wszyscy nasi uczniowie mogliby korzystać z wycieczek gdyby nie pomoc finansowa organizowana przez szkolny wolontariat. Bardzo wielu rodziców rozumiejąc tą kwestię wspomaga nas, między innymi poprzez pieczenie ciast, które rozprowadzane są w kawiarence wolontariatu podczas Pikniku Rodzinnego. W tym roku żebraliśmy 1615zł, 39gr, o pozwoli dofinansować wyjazdy dzieci z ubogich rodzin.
Koordynatorzy wolontariatu

 

Podziękowanie za udział w Akcji I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem

Podziękowanie "Żółte Pola nadziei"

Od października do początków Grudnia 2014r roku wolontariat naszej szkoły przeprowadził kwestę "Żółte pola Nadziei". Wszystkim, którzy wzięli w niej udział bardzo serdecznie dziękujemy. Udało nam sie podczas kwesty zebrać 1740 zl, zebrane pieniądze przeliczono komisyjnie i przekazano do Domowego Hospicjum Księzy Marianów przy ul. Tykocińskiej.
Żonkilowe „Pola Nadziei” to znaki przypominające że są ludzie, którzy nadzieją stawiają czoła tym wielkim problemom. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju ,,cegiełkami’’. Poprzez żonkilowe ,,Pola Nadziei’’ zbierane są datki na prowadzenie opieki dla nieuleczalnie chorymi, nad osobami w żałobie i na różne akcje edukacyjne.
Celem akcji jest wsparcie finansowe Domowego Hospicjum Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej, ale nie tylko. Minimalny koszt opieki nad dzieckiem wynosi 140zł, z NFZ-u otrzymują 76zl. Wystarcza to na leki, paliwo i dojazd do dziecka. Na sprzęt medyczny, fundusze trzeba zdobyć. Jedną z form wsparcia są pieniądze zbierane podczas akcji „Pola Nadziei
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zrozumienie i wrażliwość serca
Koordynator wolontariatu,
Małgorzata Paster


Zdjęcia

BIAŁOŁĘCKI DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2014

W sobotę 29 listopada 2014 roku o godzinie 11:00  odbyło się po raz XII Spotkanie Białołęckich Wolontariuszy, w którym między innymi wzięli udział Wolontariusze z naszej szkoły. W programie była nie tylko część oficjalna (przemowy, wręczenie dyplomów dla wolontariuszy oraz wspólne zdjęcie), ale też część artystyczna, która składała się z pięknych przebojów operetek, musicali, pieśni neapolitańskich w wykonaniu Beaty Mańkowskiej, Sylwestra Targosza oraz Kazimierza Mazura (prowadzącego spotkanie). Wystąpił również Zespół „Kantata” oraz grupa taneczna „Przebudzenie”. 
Po części artystycznej był  mały poczęstunek. W imieniu całego wolontariatu bardzo dziękuję za Wasze piękne kartki świąteczne. Trafią one do osób, które chciałyby mieć bardzo miłe i udane święta.
Przewodnicząca Wolontariatu,
Aleksandra Wasilewska

WOLONTARIAT NA PIKNIKU RODZINNYM 2014

W NASZEJ SZKOLE OD WIELU LAT DZIAŁA WOLONTARIAT.  KAŻDY, KTO CHCE POMAGAĆ POTRZEBUJĄCYM, MOŻE DO NAS DOŁĄCZYĆ. Z PRZYJEMNOŚCIĄ PRZYJMIEMY I CIEBIE. JEŚLI CHCESZ ZACZĄĆ DZIAŁAĆ W WOLONTARIACIE, ZGŁOŚ SIĘ DO PANI MAŁGORZATY PASTER, PANI BARBARY GORDAT LUB PANI ANNY WIĘCKOWSKIEJ. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Gorąco dziękujemy za włączenie się do akcji wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta i ciasteczka na piknik rodzinny oraz Tym, którzy uczestniczyli w pikniku.  W tym roku udało nam się zebrać 2909, 85 zł. W sobotę 20 września wszyscy bawili się doskonale. Piknik był radosny i pogoda dopisała. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Występy, konkursy, place zabaw, odbyły się również licytacje prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Zabawa była przednia. Wolontariat sprzedawał pyszne, domowe wypieki zrobione właśnie przez Was.
A wszystkie zebrane przez nas środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na zielone szkoły oraz zakup nowych zabawek do oddziałów przedszkolnych.
Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych społeczności.
Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.
Wolontariusze w naszej szkole pomagają potrzebującym od dawna. Zdobywają bardzo wiele umiejętności, potrzebnych w życiu. Wiedzą, że najważniejsza w życiu jest miłość, przyjaźń, serdeczność, niesienie pomocy innym i przede wszystkim dobre, wrażliwe serce. Właśnie taki powinien być PRAWDZIWY wolontariusz. Tego dnia wszyscy udowodnili, że zasługują na miano PRAWDZIWEGO wolontariusza. DZIĘKUJEMY!
Przewodnicząca Wolontariatu,
Aleksandra Wasilewska


06.03.2018
Wielkanocna Akcja z Króliczkiem
  Wielkanocna Loteria z Królikiem już za nami. Od rana stoisko Wolontariatu oblegane było prz...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.12.2017
Kramik Pod Dobrym Aniołem
Dziękujemy!!! Chcemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasz świątecz...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.12.2017
Gala z Okazji Dnia Wolontariusza
  W sobotę 2 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystej Gali OPS w Bi...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.11.2017
Andrzejki
Dnia 30.11.17 Wolontariat we współpracy z Samorządem Szkolnym zorganizował Wieczór Andrzejkow...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.09.2017
Koła Wolontariatu Wolontariusze wystartowali…
Za nami akcja z okazji Dnia Nauczyciela. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy złożyli życzeni...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.06.2017
Przygotowania do Świąt….
Wolontariusze zaczęli już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Koniec listopada to najwyższ...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.05.2017
Przygotowania do kwesty „Pomagamy i dla mamy wygrywamy”
Z okazji nadchodzącego Dnia Matki Szkolny Klub Wolontariatu przygotowuje akcję charytatywną, ...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.04.2017
Wielkanocna Akcja Charytatywna
Dnia 12.04.17 w naszej szkole odbyła się Wielkanocna Akcja Charytatywna. Wolontariusze przygotow...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.03.2017
21 marca „Dzień na Tak”
 Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Dzień na Tak”.  Ta cykliczna impreza, która ma sw...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.01.2017
Nakrętki dla Natalki
  Zbieranie nakrętek w naszej szkole to już swego rodzaju tradycja. Co roku namawiamy Was do ...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.12.2016
Lukrowany Pierniczek
 14 grudnia 2016 roku wolontariusze  z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Lukrowany Pierniczek...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.12.2016
Najpiękniejsza karta Bożonarodzeniowa to ta, na którą ktoś z utęsknieniem czeka…
Kochani, zbliża się czas Bożego Narodzenia. Jest to okres, w którym stajemy się lepsi, życzliwsi...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.12.2016
Ogólnopolska Konferencja
W zimowej atmosferze, przedstawiciele wolontariatu brali udział w Ogólnopolskiej konferencji „Tr...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.10.2016
Żółte Pola Nadziei 2016
Tradycją naszej szkoły jest udział w akcji Żółte Pola Nadziei. W tym roku uczniowie naszej szkoł...
ZOBACZ WIĘCEJ
06.09.2016
Piknik Rodzinny wrzesień 2016
Już tradycją naszej szkoły stało się, że we wrześniu Szkolny Klub Ośmiu zwany Wolontariatem Orga...
ZOBACZ WIĘCEJ
28.05.2016
Podziękowanie "Żółte Pola nadziei"
    Od października do początków Grudnia 2014r roku wolontariat naszej szkoły przeprowadzi...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.05.2016
Gala Ośmiu Wspaniałych
Samorzadowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych i wtym roku był dla nas wpaniały. Wygraliśmy w kategori gr...
ZOBACZ WIĘCEJ
19.04.2016
Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych społeczności
Wolontariusz  to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariusze w naszej szkole pom...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.04.2016
Zgłoszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 342 do udziału XXIII Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” organizowanego przez Fundację „ Świat na Tak”
Od 13 lat w naszej szkole pod nazwą  Klub Ośmiu  aktywnie działa grupa wolontariuszy,  którzy co...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.04.2016
Dzień na tak
W tym roku szkolnym, wolontariat włączył sie czynnie w obchody pierwszego dnia wiosny. Od lat or...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.02.2016
Bal Karnawałowy
Wolontariat szkolny aktywnie uczestniczył w opiece nad młodszymi kolegami na balu karnawałowym....
ZOBACZ WIĘCEJ
05.12.2015
Konkurs kartki bożonarodzeniowej
Szkolny wolontariat przeprowadził na terenie całej szkoły, Konkurs kartki bożonarodzeniowej orga...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.12.2015
Sianko na wigilijny stół
Szkolny Klub Ośmiu działający przy naszej szkole jak co roku podjął się wykonanie sianka na wigi...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.12.2015
Turniej Mikołajkowy
Udział w Charytatywnym Turnieju Mikołajkowym „Dzieci Dzieciom - razem dla innych” podczas rozgry...
ZOBACZ WIĘCEJ
04.12.2015
Telewizja ABC i radio
W październiku odbyło się szkolenie  wolontariuszy. W naszej szkole gościła telewizja ABC i radi...
ZOBACZ WIĘCEJ
05.11.2015
Małe nakrętki duże możliwości
Tradycyjnie w tym roku szkolnym wolontariat zaangażował cała społeczność szkolną  do akcji: „Mał...
ZOBACZ WIĘCEJ
04.11.2015
Piknik sportowy
  Szkolny Wolontariat brał czynny udział w Rodzinnym Pikniku Sportowym przy współpracy „BE A ...
ZOBACZ WIĘCEJ
04.09.2015
Zbiórka przyborów szkolnych
  Szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych dla podopiecznych Fundacji „Św...
ZOBACZ WIĘCEJ
04.09.2015
Piknik Rodzinny
W tym roku szkolnym we wrześniu Szkolny Klub Ośmiu zwany WolontariatemOrganizował stoisko na Pi...
ZOBACZ WIĘCEJ
04.08.2015
Podziel się Obiadem
Coroczna akcja charytatywna „Podziel się Obiadem” polegająca na przeprowadzaniu kwesty na tereni...
ZOBACZ WIĘCEJ
28.05.2015
WOLONTARIAT NA PIKNIKU RODZINNYM 2014
W NASZEJ SZKOLE OD WIELU LAT DZIAŁA WOLONTARIAT.   KAŻDY, KTO CHCE POMAGA Ć POTRZEBUJĄCYM, ...
ZOBACZ WIĘCEJ
28.11.2014
BIAŁOŁĘCKI DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2014
W sobotę 29 listopada 2014 roku o godzinie 11:00  odbyło się po raz XII...
ZOBACZ WIĘCEJ
27.09.2013
Piknik Rodzinny
ZOBACZ WIĘCEJ
10.03.2013
Podaruj dzieciom książkę
ZOBACZ WIĘCEJ

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg