Do końca roku szkolnego pozostało: 6 Wirtualny spacer po szkole

Mistrzowie Kodowania

Zadanie dodatkowe na 6/konkurs

Z okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu mamy dla Was zadanie na 6.

Prace uczniów z pozdrowieniami świątecznymi

Praca Dawida z VF

 

Praca Szymona z 4E

 

 

Praca Szymona z 5S

 Zadanie dodatkowe dla chętnych na 6

Wykonaj kartkę świąteczną w Scratchu. Kartka powinna być animowana, powinny być co najmniej trzy sceny, kilka duszków i świąteczna muzyka. Kartka powinna zawierać życzenia świąteczne.Zadanie dodatkowe dla chętnych uczniów z klas IV - VI. Zadanie należy wykonać do 23 grudnia i przesłać na maila: mpaster@sp342.waw.pl,lub agalajda@sp342.waw.pl, lub uszymanowska@sp342.waw.pl

Godzina Kodowania 2

Okazało się, że Godzina Kodowania016 zainteresowała naszych uczniów, bardzo chętnie pracowali na lekcji zajęć komputerowych jak i Koła Informatycznego. (Galeria)


CodeWeeKPL
Uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w projekcie „Mistrzowie kodowania”, mającym na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W dniach 15-23 października 2016 r., wzięli udział w tzw. „Code Week Polska” będącym częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie klas trzecich podczas zajęć koła informatycznego uczyli się programowania, rozwiązywali zadania i pisali skrypty w programie Scratch. Na kolejnych zajęcia z tego cyklu będą tworzyli w tym języku własne gry i aplikacje. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Strony projektu: Mistrzach KodowaniaCode Week Polska i Scratch
Agnieszka Gałajda

MICRO:BIT w naszej szkole!


W ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 27 września odbyły się w naszej szkole innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem micro:bit’a. Micro:bit to mikrokontroler, który można swobodnie programować na własne potrzeby. Urządzenie służy do praktycznego wykorzystania teoretycznej nauki programowania. Płytka wyposażona jest w diody LED, przyciski, czujnik ruchu, kompas, może komunikować się z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartphony, czy tablety. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest BBC, dzięki któremu wszyscy uczniowie Wielkiej Brytanii w wieku 11-13 lat otrzymali płytkę za darmo. 
Podczas wtorkowych zajęć uczniowie klasy 6s tworzyli na platformie microbit.co.uk program pt. Urodziny. W efekcie micro:bit odtwarzał skomponowaną muzykę, pokazywał życzenia urodzinowe, a pod wpływem wstrząsu wyświetlał rysunki. Uczniowie modyfikowali program według własnego pomysłu. Na koniec zajęć każdy zaprezentował swoją pracę. 
Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu o możliwościach micro:bit. A dla zainteresowanych załączam instrukcję, która będzie inspiracją dla młodych programistów. Na koniec kilka zdjęć z naszych zajęć. (galeria)
Agnieszka Gałajda