Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

Wdrożenie usługi Office 365

W naszej szkole konsekwentnie kładziemy nacisk na rozwój, ewaluację i dostosowanie naszej placówki do technologicznych innowacji. Dużą rolę odgrywa informatyka stosowana zarówno w nauczaniu przedmiotowym, jak i wykorzystywana w każdej dziedzinie naszego, „szkolnego” życia.

Szczególnie ważne, wraz z wprowadzaniem nowych technologii, staje się zagwarantowanie bezpieczeństwa w korzystaniu z cyfrowych usług wszystkim użytkownikom.
Po wprowadzeniu dziennika elektronicznego i powszechnego dostępu do sieci WiFi w całej szkole, nadszedł czas na kolejne przedsięwzięcia. Przy wsparciu Dyrekcji Szkoły i  zaangażowaniu nauczycieli informatyki, w szkole wdrożono usługę Office 365.

Office 365 to nie tylko poczta elektroniczna, ale szereg innych usług. To również kompatybilność z programami Microsoft takimi jak: Word, Excel, Outlook czy PowerPoint. W usłudze Office 365 programy te zostały umieszczone w „chmurze”, czyli niemal nieograniczonym wirtualnym dysku. To oznacza, że użytkownik ma dostęp do swojej poczty, dokumentów i kalendarza z każdego miejsca, przy wykorzystaniu dowolnego komputera. Taka usługa online zapewnia automatyczne aktualizacje, zatem użytkownik korzystając z nich zawsze używa najnowszej wersji.

Dzięki usłudze Office 365 wszyscy pracownicy naszej szkoły, nauczyciele i obsługa administracyjna posiadają pocztę w szkolną na domenie: sp342.waw.pl. Obecnie korzystają z niej również uczniowie starszych klas. Poczta ta jest w pełni profesjonalna, zabezpieczona przed wirusami, pozbawiona spamów oraz innych niechcianych wiadomości.

Zintegrowaliśmy również dziennik elektroniczny z usługą OneDrive (dyskiem sieciowym)  wchodzącą w skład pakietu Office 365. Dzięki temu szkoła może udostępniać wybrane materiały np. dokumenty, formularze itp. różnym grupom użytkowników (konto Rodzica i Ucznia z poziomu menu: Organizacja zajęć -> Pliki szkoły), a nauczyciele wysyłają do rodziców i uczniów wiadomości, do których mają już możliwość dołączyć załącznik, np. pliki do prac domowych.