Do końca roku szkolnego pozostało: 6 Wirtualny spacer po szkole

Kultura

SPOTKANIE Z NIEWIDOMYM

Dnia 06.02.2017 r. na 2, 3, 4 i 5 lekcji, w naszej szkole odbyło się spotkanie z osobami niewidomymi, które przybyły z psem przewodnikiem. W spotkaniu uczestniczyły klasy 5 f, 6 a, 6 b, 6 h.
W trakcie zajęć dzieci uczyły się, jak pomagać osobom niewidomym, poznały zadania psa przewodnika oraz przedmioty, z jakich na co dzień korzystają osoby niewidome. Nauczyły się, jak właściwie przeprowadzić przez jezdnię osobę niewidomą oraz jak należy zachować się w obecności takiej osoby.
Była to bardzo pouczająca lekcja nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.
A. Kempa, A. Kalisz


Kolędowanie w Domu Opieki Społecznej 

18 stycznia 2017 roku trzydziestu  chórzystów klas trzecich wraz z Panią Anną Stokowską i Małgorzatą Wyczółkowską odwiedzili Dom Opieki Społecznej przy ulicy Mehoffera. Pensjonariusze z radością wysłuchali kolęd w wykonaniu dzieci, a na ich twarzach pojawił się serdeczny uśmiech. Jeden z podopiecznych powiedział: „Dzieci podarowały pensjonariuszom zdrowie”. Tak więc poznaliśmy, jak wielkim darem jest dzielenie się z innymi radością. 
Małgorzata Wyczółkowska

APEL Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 7 grudnia 2016 r. odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Podczas apelu uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne, na motywach baśni „Alicja w krainie czarów…”, uczestniczyli w prezentacji scenek ukazujących pomoc osobom niepełnosprawnym, szczególnie w szkole.  Scenki dotyczyły osób niedosłyszących, niewidomych oraz mających problemy z chodzeniem.
Uczniowie obejrzeli też plakaty oraz konkursowe prezentacje multimedialne związane z tematyką osób niepełnosprawnych. GALERIA
A. Kalisz, A. Kempa

Chór klas młodszych z wizytą w Domu Opieki Społecznej

W piątek 10 czerwca 2016 r. chór klas młodszych pod opieką Pani Ani i Małgosi odwiedził pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej przy ulicy Mehoffera w Warszawie. Dziewczynki zaprezentowały koncert letniej piosenki. Licznie zgromadzeni pensjonariusze z wielką uwagą słuchali występu. Na koniec poprosili o bis. Personel Domu Opieki ciepło przyjął koncert i był wdzięczny za radość jaką dzieci sprawiły podopiecznym.
Małgorzata Wyczółkowska

Teledysk grupy musicalowej 3W "To tylko taniec"

Szkolny musical "ZA MINUTĘ PIERWSZA MIŁOŚĆ"

Spotkanie z niewidomym

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dnia 30.11.15 r. w naszej szkole zorganizowane było spotkanie z osobą niewidomą oraz z przedstawicielem firmy Altix, która zajmuje się dystrybucją sprzętu dla osób niewidomych i niedowidzących.
W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy IV – VI. Dla każdej klasy przewidziana była jedna godzina lekcyjna. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać sprzęt, dzięki któremu ludzie niewidomi mogą na co dzień żyć.
Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę oraz usłyszeli wiele ciekawych i praktycznych wskazówek, jak postępować przy spotkaniu z osobami niewidomymi. Wczuwali się w rolę osoby z deficytem wzroku, idąc z laską, nalewając do kubka wodę.
Podczas spotkania zaprezentowane były urządzenia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie ludziom niewidomym: laska dla osób niewidomych, zegary mówiące, a także czytnik kolorów, który był niezwykłą atrakcją i sprawił uczniom wiele radości. Większość dzieci mogła przekonać się i usłyszeć, jaki kolor mają ich ubrania. Uczniowie dotykali również książki napisanej brajlem oraz obrazki, dzięki którym niewidomi poznają świat. Uczniowie poznali gry i zabawki, którymi bawią się dzieci niewidome. m.in. grę „Chińczyk”, „Szachy”. Mogli dotknąć, a nawet chwilę pobawić się kostką Rubika, udźwiękowioną piłką.
To spotkanie było niezwykłą, praktyczną lekcją i nauką dla uczniów naszej szkoły. Z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. GALERIA
Anna Kalisz20.03.2014
Spotkanie z pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

13 marca w czwartkowy poranek naszą szkołę odwiedził miły gość! Na spotkaniu z uczniami klas szóstych i nauczycielami pojawiła się znana pisarka Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk. To autorka powieści nie tylko dla dorosłych, ale także utworów dla młodzieży: „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki”, „Opowieści pana Rożka”. Popularna pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka przyjechała do naszej szkoły, aby porozmawiać o literaturze, zachęcić młodzież do czytania książek.

Nasz gość chciał dowiedzieć się, dlaczego uczniowie nie czytają lektur. Kiedyś pisane były one dla innego kręgu odbiorców, nie są dostosowane do wieku i wrażliwości uczniów, dlatego wielu młodych ludzi niechętnie sięga po takie książki jak choćby  „W pustyni i w puszczy”. Ale czytanie rozwija, jest elementem naszej kultury osobistej. Warto i należy czytać! Książki?

  Pani Gutowska- Adamczyk zwróciła uwagę czytelnikom, aby nie używać słowa książka, a posługiwać się terminem „powieść”. I tu okazało się, jak czujni i zainteresowani spotkaniem są nasi uczniowie. Jeden  z nich podniósł rękę i zwrócił uwagę pisarce, gdy ta mówiąc o swoich utworach, powiedziała:

- Moje książki piszę od pół roku do roku. Najszybciej napisałam książkę „Wystarczy, że jesteś”.

- Proszę pani, chyba powieść?

   Nasza pisarka bardzo ucieszyła się, że uczniowie uważnie słuchają tego, o czym mówi. Zachęcała ich do realizowania swoich marzeń, bo człowiek spełniony to człowiek szczęśliwy.

   Spotkanie z Panią Małgorzatą Gutowską- Adamczyk zakończyło rozdanie autografów. Mamy nadzieję, że już niebawem znana pisarka ponownie wkroczy w nasze szkolne progi.

Napisała Anna Matusewicz


05.12.2013
I KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

8 listopada 2013 roku zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Solo, w duecie i w większym zespole śpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne oraz te, które sami napisali, skomponowali, zaaranżowali…
Zdaniem jury na nagrodę zasłużyli wszyscy wykonawcy. Po burzliwych naradach zdecydowałyśmy się wyróżnić trzy klasy 6c, 5a i 5h oraz zespoły reprezentujące klasy 5c, 5g i 4a. Wszystkim gratulujemy występu i dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Organizatorzy

Zmieniony ( 06.12.2013. )

24.03.2013
Balladyna w VId Tragedia Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna" została napisana w Genewie w 1834 roku. Wydana w Paryżu w roku 1839. Na scenie wykonana po raz pierwszy w 1862. W klasie 6 D „zagościła" 28 lutego 2013 roku. Uczniowie przygotowali inscenizacje fragmentów tego utworu. Wykonali kostiumy, dekoracje, oprawę muzyczną. W swoich projektach wykorzystali również technikę multimedialną. Lekcje teatralne to doskonała możliwość zaprezentowania swoich aktorskich zdolności, ale to także lekcja pokory. Nie wszyscy mogą grać główne role. Uczniowie muszą nauczyć się, nie tylko tekstu sztuki na pamięć, ale także kompromisu, współpracy i wzajemnej pomocy. Na scenie kreują postać dramatu i jednocześnie poczucie swojej własnej wartości. Wzmacniają relacje z kolegami. Zapraszamy do podziwiania efektów Ich pracy, w naszej galerii.

Renata Wasilewska

Zmieniony ( 24.03.2013. )