Do końca roku szkolnego pozostało: 6 Wirtualny spacer po szkole

Sport

Najlepszy Sportowiec 2017

Miło nam poinformować, że jedną z dwóch Najlepszych Drużyn Roku 2017 została nasza klasa sportowa o profilu zapaśniczym prowadzona przez trenera Kamila Sasaka.

Sportową Osobowością Roku 2017 zostali ex aequo trener UKJ Lemur Warszawa Mateusz Pacholak i Radosław Radtke, trener UKS Talent Białołęka.
W internetowym głosowaniu w kategorii „Najlepsze Wydarzenie Sportowe w 2017 roku” wygrał „Ogólnopolski turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2009 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony” organizowany przez Be a Star Football Academy im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. GRATULUJEMY!  
Więcej informacji

Zawody Dziewcząt w Minipiłce Siatkowej Dzielnicy Białołęka


W dniach 13-16.02.2018r. odbyły się zawody dziewcząt w minipiłce siatkowej Dzielnicy Białołęka.
Dziewczynki z naszej szkoły w składzie:
Natalia Sobolewska
Nadia Brzezińska
Selma Sulej
Weronika Borkowska
Zuzia Jakubowska
Natalia Jodłowska
Marianka Chrobak
Kamila Jarząbek
Amelka Kitlińska
Maja Abramek
Julka Śmich
Marta Doncer
zajęły II miejsce. W trzydniowej rywalizacji rozegrały 6 meczy, z czego po zaciętej walce, przegrały tylko jeden, finałowy.
Dzięki postawie dziewczynek oraz zdobytym doświadczeniom nauczyciele wychowania fizycznego mogą ze spokojem patrzeć w przyszłość. GALERIA

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasyczny


W dniach 10-12.11.2017 r. w Raciborzu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
Bardzo udany występ zaliczył zapaśnik działającego przy SP 342 Uczniowskiego Klubu Sportowego Talent Białołęka Warszawa.
Zawodnik wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 59 kg. Po drodze do finału, w którym przegrał z zawodnikiem GKS Cartusia Kartuzy Oliwierem Godzińskim pokonał kolejno zapaśników z Kartuz, Raciborza, Radomia i Lubska. Dawid Rodak jest absolwentem klasy sportowej o profilu zapasy, działającej na w naszej szkole.Maciej Bieleń z klasy VIs debiutował w imprezie tej rangi i po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach został sklasyfikowany na VIII miejscu w kategorii wagowej do 35 kg!  Gratulacje!

 11.04.2016
Minisiatkówka chłopców

Nasza szkoła Mistrzem Warszawy w minisiatkówce chłopców!!


W marcu odbyły się Mistrzostwa dzielnicy w minisiatkówce chłopców. Nasi uczniowie wygrali rozgrywki dzielnicowe pokonując w półfinale SP 314 (klasę siatkarską), a w finale SP 344. Jako zwycięzcy dzielnicy reprezentowaliśmy Białołękę na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.  Na tym etapie nasi chłopcy nie przegrali żadnego spotkania i zostali Mistrzami Warszawy. I to nie koniec, w dniach 13-15 maja zawodnicy wyjeżdżają do Bieżunia reprezentować naszą szkołę na szczeblu Mazowieckim.
Skład reprezentacji:

  1. Wiktor W. 6H
  2. Nikodem O. 6H
  3. Jeremi K. 6H
  4. Oliwier C. 6H
  5. Mateusz A. 6H
  6. Adam J. 6 H
  7. Michał N.  5 F
  8. Mateusz M. 6S
  9. Karol S. 6S
  10. Dawid R.  6S 
Piotr Dwojak

05.05.2014
Konsultacje przygotowujące dzieci do egzaminów sprawnościowych

Szanowni Państwo !!!

 

W dniu 30.04.2014r. upływa termin składania podań do klasy sportowej o profilu zapasy
w roku szkolnym 2014/2015 !!!

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami kontaktuję się z Państwem w celu poinformowania
o dalszym postępowaniu:

Konsultacje przygotowujące dzieci do egzaminów sprawnościowych będą odbywały się
w pięć kolejnych wtorków  w godz. 8.00- 9.30 w hali BOS , dzieci zostaną odebrane spod łącznika z Białołęckim Ośrodkiem Sportu. Jeżeli życzą sobie Państwo, żeby odebrać dziecko ze świetlicy lub je potem odprowadzić proszę poinformować m o tym.

Daty spotkań: 06.05, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06 2014 r. Podczas spotkań instruktor będzie objaśniał próby sprawnościowe i na ich podstawie ustalimy również normy punktowe, które będą obowiązywały na egzaminach. Dziecko , które będzie uczęszczało w zajęciach przynosi pisemną zgodę rodziców na udział w konsultacjach!!!

Egzamin sprawnościowy do klasy sportowej odbędzie się w dniach 10 i 11.06.2014 r. Zbiórka pod łącznikiem z BOS godz. 12.30. Początek egzaminu 13.00. Kto nie może być na egzaminie w dniu 10.06.2014 r. przychodzi w dniu 11.06.2014 r. Nie ma innych terminów!!!

Nieobecność na egzaminie w jednym z wyżej wymienionych terminów jest równoznaczna ze skreśleniem kandydata z listy do klasy sportowej!!! Kandydat przychodzi z pisemną zgodą rodziców na udział w egzaminie.

Jeżeli chodzi o badania lekarskie to istnieje możliwość ich wykonania w szkole. W dniu 26.05.2014 r. w gabinecie lekarskim w SP 342 będzie lekarz sportowy. Prosimy o wykonanie we własnym zakresie następujących badań:

- Morfologia krwi,

- Mocz,

- OB,

- EKG,

- RTG odcinka szyjnego kręgosłupa

oraz zabranie wyników na spotkanie z lekarzem.

Koszt badania  30 zł. Oczywiście istnieje możliwość wykonania badań we własnym zakresie.

 

W razie pytań proszę o kontakt: Radosław Radtke tel. 601626137. 

Zmieniony ( 05.05.2014. )

11.12.2013
Integracja na sportowo W dniu 7 listopada integracyjne oddziały przedszkolne i klasy I-III, po raz kolejny już wzięły udział w imprezie sportowo - rekreacyjnej „Integracja na sportowo". Celem imprezy jest: integracja klasowa i między klasowa oraz promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych, na zasadzie zabawy, bez rywalizacji. Zadania były dostosowane do możliwości wszystkich dzieci, również tych, które nie chodzą i poruszają się na wózku. Wszyscy w nagrodę za sportowe zachowanie i przestrzeganie reguły „fair play" otrzymali nagrody rzeczowe.

10.02.2013
Klasa sportowa o profilu zapaśniczym

Klasa sportowa o profilu zapaśniczym !!!
Sportowa wizytówka SP 342 w Warszawie !!!

 

Klasa sportowa o profilu zapaśniczym została powołana do życia we wrześniu 2013 roku i jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie zapasami uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. J.M. Szancera w Warszawie oraz uczniów z innych białołęckich szkół podstawowych. Profil zapaśniczy to w pewnym sensie innowacja pedagogiczna ponieważ klasa sportowa o takim profilu jest jedyną na terenie Warszawy i jedną z nielicznych w Polsce.

Początek tworzenia klasy był trudny ponieważ trzeba było „odczarować” wśród rodziców obraz dyscypliny sportu zapasy oraz przekonać ich, że to bardzo ciekawy trening, dużo gimnastyki i akrobatyki oraz możliwość nabycia praktycznych umiejętności samoobrony, które przydają się w życiu codziennym. Szczególnie dotyczyło to rodziców dziewcząt. Ku wielkiemu zadowoleniu podań o przyjęcie do klasy sportowej było więcej niż miejsc w związku z tym w wyniku procedury kwalifikacyjnej do klasy zostało przyjętych 26 uczniów(11 dziewcząt i 15 chłopców).

Uczniowie klasy sportowej oprócz czterech ustawowych godzin wychowania fizycznego realizują też szkolenie w dyscyplinie sportu zapasy w wymiarze sześciu godzin tygodniowo. Nakłada to na dzieci obowiązek większej mobilizacji i planowania czasu ponieważ uczniowie tej klasy mają w tej sytuacji więcej godzin dydaktycznych niż rówieśnicy. Na początku ciężko było pogodzić sport z nauką, ale w chwili obecnej młodzi sportowcy radzą sobie z tym znakomicie. Ogromna w tym zasługa Dyrekcji SP 342 oraz  wychowawcy klasy Pani Katarzyny Alberskiej oraz nauczyciela wychowania fizycznego w klasie 4s Pani Agnieszki Rogowskiej.

            Tematyka zajęć sportowych jest na tyle bogata, że bardzo widoczny staje się ciągły progres w podnoszeniu umiejętności sportowych. Bogactwo treningu zapaśniczego 
w gry i zabawy ruchowe, gimnastykę, akrobatykę, zabawy z mocowaniem oraz  zabawy terenowe wpływa na rozwój młodego organizmu. Już niedługo uczniowie klasy sportowej będą reprezentowali szkołę w zawodach nie tylko zapaśniczych ale również w innych dyscyplinach sportu, ponieważ okazuje się, że zapasy to fantastyczna baza wyjściowa do innych dyscyplin sportu. Powodzenia!!!

Zmieniony ( 10.02.2014. )