Do końca roku szkolnego pozostało: 6 Wirtualny spacer po szkole

Wydarzenia szkolne

Dzień Świętego Patryka

W czwartkowy dzień uczniowie i nauczyciele świętowali dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. To niezwykle pogodne święto obchodzone jest nie tylko na zielonej wyspie, ale wszędzie tam, gdzie mieszkają ludzie o irlandzkich korzeniach. Parady i przebrania są tego dnia wszechobecne, a w Chicago nawet rzeka przybiera tego dnia zieloną barwę.
W naszej szkole również nie zabrakło atrakcji. Było rozstrzygnięcie konkursu na plakat o Św. Patryku, połączony z wystawą niezwykle pięknych i pomysłowych prac. Była irlandzka muzyka połączona z nauką tańców. Było stoisko, na którym każdy mógł spróbować swoich sił w rozwiązaniu quizu, krzyżówki czy innych zagadek. Ale największą atrakcją dla uczniów była fotobudka, gdzie każdy chętny mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie.
W obchody włączył się sklepik szkolny, który tego dnia przygotował fantastyczne dania i desery, kolorystyką nawiązujące do barw irlandzkiej flagi. Wśród potraw znalazły się m.in. trójkolorowa pizza, zielone ciasto oraz trójwarstwowe galaretki. Przepyszne dania zrobiły prawdziwą furorę.
Irlandzki dzień wzbudził wiele radości. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy za rok.
Wyniki konkursu na plakat o dniu Św. Patryka.
W kategorii klas IV-V:
1. Wiktoria R. (4c) oraz Maria I. (4f)
2. Zofia G. (5h)
3. Kacper M. (5b)
Wyróżnienia: Karina N. (5e), Tomasz W. (5a) oraz Hania J. (4b)
W kategorii klas VI-VII:
1. Aleksandra Ch. (7e)
2. Aleksandra M. (7s)
3. Bartłomiej G. (6c) oraz Aleksandra P. (7s)
Wyróżnienia: Mikołaj M. (6b) oraz Wiktoria P. (7e)
Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie, a nagrodzonym gratulujemy. Wasze piękne prace można podziwiać na wystawie na II piętrze. GALERIA
Nauczyciele języka angielskiego oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

To z tej okazji uczniowie klasy 5A i 7B przygotowali krótką inscenizację inspirowaną baśnią Andersena „Brzydkie kaczątko”. Przedstawienie miało pokazać to, czego czasami nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka – piękno wewnętrzne. Brzydkie kaczątko pokazuje również, jak powierzchownie możemy potraktować obraz drugiego człowieka. Jeśli coś jest w nim niedoskonałe – potrafimy wyśmiewać się, brzydzić, odwracać.
Niedoskonałość to dobry synonim niepełnosprawności.
A czy wszyscy jesteśmy doskonali?
Na świecie żyje około 1 miliarda ludzi niepełnosprawnych, co stanowi 15% populacji świata. W Polsce co siódmy obywatel to osoba w jakimś stopniu niepełnosprawna. Są wśród nich dzieci, młodzież, dorośli. Z osobami niepełnosprawnymi mamy coraz częstszy kontakt w naszym codziennym otoczeniu, na ulicy, a także w szkole. Niepełnosprawność jest wynikiem wypadków, chorób oraz wad wrodzonych. Stanowi wyzwanie, barierę i przeszkadza w wykonywaniu zadań życiowych.
W trakcie przygotowań do obchodów tego dnia, my również mierzyliśmy się ze swoimi niedoskonałościami i słabościami. Niektórzy pracowali nad swoją nieśmiałością, inni pokonywali trudności związane z opanowaniem roli, ktoś walczył ze strachem przed mikrofonem… Wszystko po to, żeby przybliżyć całej szkole wartości, które są ważne dla tolerancji, integracji, akceptacji.
Dzielni i odważni uczniowie klasy 5A i 7B przygotowali apel i przedstawienie. Zadbali o scenografię, oprawę multimedialną i atmosferę, której głównym przesłaniem było zaangażowanie w sprawę. Pomocni rodzice nie tylko wsparli nasze działania, ale również zaszczycili nas swoją obecnością.
Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się wiedzą na temat sytuacji osób niepełnosprawnych w quzie. Mamy nadzieję, że ta świadomość sprawi, że nauczymy się patrzeć na siebie życzliwiej i okazywać wsparcie osobom, które tego potrzebują. GALERIA
Emilia Zawadzka, Anna Kalisz, Anna Matusewicz, Barbara Napierała

Integracja na  sportowo 

W dniu 30.11.17  roku  integracyjne oddziały przedszkolne i klasy I-III, po raz kolejny już wzięły udział w imprezie sportowo - rekreacyjnej „Integracja na sportowo”.
Celem imprezy była integracja klasowa i między klasowa. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych, które były dostosowane do możliwości wszystkich dzieci. Przed każdą konkurencją dzieci z poszczególnych klas prezentowały się, śpiewając piosenkę, grając lub tańcząc. Zabawie towarzyszyła kostka sportowa, którą dzieci podrzucały i zapoznawały się z hasłem towarzyszącym danej konkurencji.
Imprezę zakończył integracyjny taniec przy piosence „Wszystkie dzieci nasze są…” . Wszyscy w nagrodę za sportowe zachowanie i przestrzeganie reguły „fair play”, otrzymali nagrody rzeczowe. GALERIA
M. Świtalska, A. Kalisz

Dzień Świętego Mikołaja

Dnia 6 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Mikołaja. Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia do szkoły w czapkach Mikołaja. Dzieci otrzymały upominki, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podczas jednej z lekcji  mogliśmy usłyszeć wywiad ze Świętym Mikołajem, a przerwę obiadową spędziliśmy przy dźwiękach świątecznych piosenek. GALERIA
Samorząd Uczniowski z opiekunami

Narodowe Święto Niepodległości 2017 r.

10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie przebiegło w kameralnej atmosferze, pełnej wzruszeń, wspomnień i szacunku dla tradycji. Uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni.  Wspominali historyczne fakty związane z Narodowym Świętem Niepodległości, oglądali prezentację poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i słuchali poezji upamiętniającej walkę Polaków o odzyskanie suwerenności. Uroczystości towarzyszyły nastrojowe utwory w wykonaniu „Strumyczka” oraz laureatów V Konkursu Pieśni Patriotycznych, który we wtorek odbył się w naszej szkole.
W konkursie nagrodzono następujące osoby:
I miejsce
Zespół instrumentalno – wokalny klasy 7d
II miejsce (ex aequo)
Marta B. z klasy 4c
Inga G. z klasy 5g
III miejsce
Michalina P. z klasy 7d
Przyznano również dwa wyróżnienia dla Aleksandra R. z klasy 5c oraz Mai B. z klasy 4d.                Spotkanie przyniosło wiele emocji, a co najważniejsze aktywnie zaangażowało zebranych, zmieniając ich ze zwykłych obserwatorów w uczestników i współorganizatorów naszego święta. (GALERIA)
Renata Wasilewska
Aneta Włodkowska
Lucyna Grzybowska
Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek