Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie oddziały sportowe, SP 342

ODDZIAŁY SPORTOWE

Pierwsza klasa sportowa o profilu zapasy na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 w Warszawie została powołana do życia we wrześniu 2013 r. z inicjatywy Dyrekcji Szkoły, Wydziału Oświaty Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy oraz nauczycieli i trenerów SP 342. Była odpowiedzią na olbrzymie zainteresowanie zapasami dzieci uczęszczających do klas I- III oraz na widoczny wzrost poziomu sportowego białołęckich zapaśników, którzy w tym okresie zaczęli zdobywać medale Mistrzostw Polski.

Atutem klas sportowych jest możliwość połączenia nauki ze sportem w pobliżu domu, jednozmianowy plan zajęć lekcyjnych oraz różnorodność środków treningowych stosowanych podczas zajęć wychowania fizycznego i treningów. W oddziałach tych 4 godziny realizowane są w formie zajęć wychowania fizycznego, a dodatkowe 6 godzin w formie treningu specjalistycznego.

Profil klasy nie oznacza, że treningi ograniczają się tylko do zapasów. Są one bardzo wszechstronne i obfitują w elementy gimnastyczne, akrobatyczne, atletykę terenową, a w okresie zimowym jazdę na łyżwach i grę w hokeja na lodzie. Kandydaci na zapaśników, którzy chcę rozwijać swoje umiejętności zapaśnicze, mogą z powodzeniem realizować swoją pasję w działającym na terenie SP 342, Uczniowskim Klubie Sportowym „Talent” Białołęka Warszawa. Pozostali uczniowie mają możliwość rozwoju w ulubionej dyscyplinie sportu lub mogą po prostu zadbać o swoją tężyznę fizyczną.
Z roku na rok zainteresowanie nauką w klasie sportowej w SP 342 przy ul. Strumykowej jest coraz większe. Zbliżona liczba dziewcząt i chłopców w 26-cio osobowych klasach gwarantuje sprawną organizację zajęć sportowych.

Uczniowie klas sportowych, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, z powodzeniem reprezentują szkołę w zawodach obejmujących wszystkie dyscypliny sportu, zarówno w rywalizacji szkolnej na terenie Dzielnicy Białołęka, jak i m.st. Warszawy.
Absolwenci klas sportowych ze Strumykowej to medaliści Mistrzostw Polski i Reprezentanci Polski w wielu dyscyplinach sportu, takich jak: lekkoatletyka, żeglarstwo, karate, zapasy.

Oprócz sukcesów sportowych uczniowie popularnych „esek” mogą poszczycić się wieloma sukcesami dydaktycznymi. Pod względem średniej ocen wszystkie oddziały sportowe znajdują się co roku w czołówce szkoły, natomiast poszczególni uczniowie są laureatami wielu konkursów przedmiotowych.
W roku 2020 czterech uczniów klasy 8 sportowej na egzaminie końcowym z matematyki uzyskało maksymalną liczbę punktów (100), co obrazuje umiejętne łączenie nauki ze sportem. Egzamin z języka polskiego i języka nowożytnego również wypadł bardzo dobrze.

We wrześniu 2022 roku utworzyliśmy dziesiątą już klasę sportową o profilu zapasy.

Gorąco zachęcamy do nauki w naszych wyjątkowych klasach sportowych! Informacje o rekrutacji znajdują się w dedykowanym dziale.

Regulamin klasy sportowej.