Wydarzenia kulturalne

20.03.2014
Spotkanie z pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk13 marca w czwartkowy poranek naszą szkołę odwiedził miły gość! Na spotkaniu z uczniami klas szóstych i nauczycielami pojawiła się znana pisarka Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk. To autorka powieści nie tylko dla dorosłych, ale także utworów dla młodzieży: „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki”, „Opowieści pana Rożka”. Popularna pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka przyjechała do naszej szkoły, aby porozmawiać o literaturze, zachęcić młodzież do czytania książek.

Nasz gość chciał dowiedzieć się, dlaczego uczniowie nie czytają lektur. Kiedyś pisane były one dla innego kręgu odbiorców, nie są dostosowane do wieku i wrażliwości uczniów, dlatego wielu młodych ludzi niechętnie sięga po takie książki jak choćby  „W pustyni i w puszczy”. Ale czytanie rozwija, jest elementem naszej kultury osobistej. Warto i należy czytać! Książki?

Pani Gutowska- Adamczyk zwróciła uwagę czytelnikom, aby nie używać słowa książka, a posługiwać się terminem „powieść”. I tu okazało się, jak czujni i zainteresowani spotkaniem są nasi uczniowie. Jeden  z nich podniósł rękę i zwrócił uwagę pisarce, gdy ta mówiąc o swoich utworach, powiedziała:

- Moje książki piszę od pół roku do roku. Najszybciej napisałam książkę „Wystarczy, że jesteś”.

- Proszę pani, chyba powieść?

Nasza pisarka bardzo ucieszyła się, że uczniowie uważnie słuchają tego, o czym mówi. Zachęcała ich do realizowania swoich marzeń, bo człowiek spełniony to człowiek szczęśliwy.

Spotkanie z Panią Małgorzatą Gutowską- Adamczyk zakończyło rozdanie autografów. Mamy nadzieję, że już niebawem znana pisarka ponownie wkroczy w nasze szkolne progi. GALERIA

Anna Matusewicz

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg