Wydarzenia kulturalne

20.03.2014
Spotkanie z pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

13 marca w czwartkowy poranek naszą szkołę odwiedził miły gość! Na spotkaniu z uczniami klas szóstych i nauczycielami pojawiła się znana pisarka Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk. To autorka powieści nie tylko dla dorosłych, ale także utworów dla młodzieży: „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki”, „Opowieści pana Rożka”. Popularna pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka przyjechała do naszej szkoły, aby porozmawiać o literaturze, zachęcić młodzież do czytania książek.

Nasz gość chciał dowiedzieć się, dlaczego uczniowie nie czytają lektur. Kiedyś pisane były one dla innego kręgu odbiorców, nie są dostosowane do wieku i wrażliwości uczniów, dlatego wielu młodych ludzi niechętnie sięga po takie książki jak choćby  „W pustyni i w puszczy”. Ale czytanie rozwija, jest elementem naszej kultury osobistej. Warto i należy czytać! Książki?

Pani Gutowska- Adamczyk zwróciła uwagę czytelnikom, aby nie używać słowa książka, a posługiwać się terminem „powieść”. I tu okazało się, jak czujni i zainteresowani spotkaniem są nasi uczniowie. Jeden  z nich podniósł rękę i zwrócił uwagę pisarce, gdy ta mówiąc o swoich utworach, powiedziała:

- Moje książki piszę od pół roku do roku. Najszybciej napisałam książkę „Wystarczy, że jesteś”.

- Proszę pani, chyba powieść?

Nasza pisarka bardzo ucieszyła się, że uczniowie uważnie słuchają tego, o czym mówi. Zachęcała ich do realizowania swoich marzeń, bo człowiek spełniony to człowiek szczęśliwy.

Spotkanie z Panią Małgorzatą Gutowską- Adamczyk zakończyło rozdanie autografów. Mamy nadzieję, że już niebawem znana pisarka ponownie wkroczy w nasze szkolne progi. GALERIA

Anna Matusewicz