Aktualności

08.03.2020
PROJEKTY UNIJNE W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+


W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole realizowane są dwa projekty międzynarodowe w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Pierwszym z nich jest projekt zatytułowany „OTIZM ONLAR HEPIMIZIN”“Autystycy są wśród nas” (Erasmus+ 2019-1-TR01-KA201-077188) realizowanyw ramach partnerstw strategicznych(KA 201) polegający na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, lokalnych lub regionalnych władz odpowiedzialnych za oświatę i innych organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej. Celem działań takiego projektu jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia.

Koordynatorem projektu jest szkoła turecka z Konii, a partnerami oprócz naszej szkoły są szkoły i placówki edukacyjne z Hiszpanii, Rumunii i Belgii.

Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości na temat funkcjonowania uczniów autystycznych oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli pracujących w tej dziedzinie.

Realizacja tego projektu przewidziana jest na dwa lata i będzie finansowana ze środków unijnych programu Erasmus+.

Koordynatorem projektu ze strony szkoły jest wicedyrektor Anna Stec.

Drugi projekt międzynarodowego programu Erasmus+ realizowany będzie w ramach tzw. Akcji KA1 (KA101) w obszarze edukacji szkolnej tzw. Job shadowing, czyli „obserwacja pracy”.

Tytuł projektu brzmi „EACH CHILD IS INVALUABLE” - „Każde dziecko jest jedyne w swoim rodzaju” (KA 2019-1-TR01-KA101-072096)

Koordynatorem projektu jest placówka oświatowa wspierająca edukację Selçuklu District Directorate Konya w Turcji.

W ramach tego projektu w dniach 30 marca – 3 kwietnia bieżącego roku będziemy gościć 12 nauczycieli z Konii w Turcji, którzy zainteresowani są naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami w nauczaniu integracyjnym oraz w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Korzystając z umiejętności naszych nauczycieli oraz specjalistów szkolnych chcą oni wzbogacić swój warsztat pracy o metody i standardy stosowane w krajach Unii Europejskiej. Jednocześnie będą się dzielili z nami swoimi doświadczeniami i wymieniali pomysłami oraz rozwiązaniami wypracowanymi w ich placówkach.

Anna Stec

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg