Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

11.05.2016

Relacja z zawodów

W dniu 20 listopada odbyły się dzielnicowe finały ,, Od zabawy do sportu". Nasi "Mali Mistrzowie" po fascynującej i zaciętej rywalizacji sportowej w Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głebockiej wywalczyli pierwsze miejsce w mistrzostwach dzielnicy. Dało Nam to szansę na dalszą rywalizację z Mistrzami innych dzielnic warszawskich.

Trenowaliśmy w pocie czoła na próbach w Naszych szkołach przy ul. Strumykowej i Topolowej, gdzie wykuwaliśmy formę pod okiem świetnych trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, Pani Hani Balawejder, Pana Kamila Sasaka i Pana Radosława Radtke. Poziom rywalizacji sportowej na półfinałach był bardzo wysoki, co jak się później okazało nie przeszkodziło Nam
w uzyskaniu awansu do ,,Pierwszej Trójki" zawodów, a w efekcie awansu do ścisłego finału, w którym rywalizowało sześć najlepszych szkół reprezentujących swoje dzielnice Warszawy.

Pamiętnego dnia, 03 grudnia, pełni entuzjazmu i nadziei na jak najlepszy wynik, wystartowaliśmy w tych jakże prestiżowych zawodach. Jak się później okazało ten dzień zapadnie w Naszej pamięci przez wiele lat, gdyż udało Nam się osiągnąć historyczny dla Naszej szkoły sukces sportowy. Gdy organizator zawodów wyczytał, że na drugim miejscu podium stanie szkoła z Bielan, a co za tym idzie Szkoła 342 reprezentująca dzielnicę Białołęka wygrywa zawody, wybuchł w Nas niepohamowany szał radości. Dzieci skakały, tańczyły, przebijały sobie piątki. Na koniec, podczas wręczania nagród dla Mistrzów, wystrzelono okazałe konfetti i z rąk organizatorów imprezy odebraliśmy ogromny i efektowny puchar.

Przez kolejny rok My wszyscy jako Szkoła 342 możemy szczycić się tym, że jesteśmy ,,Mistrzami Warszawy" w sporcie, jesteśmy z tego bardzo dumni. :)

Zawody sportowe

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami.