Wydarzenia kulturalne

12.04.2018
Spotkanie z niewidomym

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dnia 30.11.15 r. w naszej szkole zorganizowane było spotkanie z osobą niewidomą oraz z przedstawicielem firmy Altix, która zajmuje się dystrybucją sprzętu dla osób niewidomych i niedowidzących.
W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy IV – VI. Dla każdej klasy przewidziana była jedna godzina lekcyjna. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać sprzęt, dzięki któremu ludzie niewidomi mogą na co dzień żyć.
Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę oraz usłyszeli wiele ciekawych i praktycznych wskazówek, jak postępować przy spotkaniu z osobami niewidomymi. Wczuwali się w rolę osoby z deficytem wzroku, idąc z laską, nalewając do kubka wodę.
Podczas spotkania zaprezentowane były urządzenia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie ludziom niewidomym: laska dla osób niewidomych, zegary mówiące, a także czytnik kolorów, który był niezwykłą atrakcją i sprawił uczniom wiele radości. Większość dzieci mogła przekonać się i usłyszeć, jaki kolor mają ich ubrania. Uczniowie dotykali również książki napisanej brajlem oraz obrazki, dzięki którym niewidomi poznają świat. Uczniowie poznali gry i zabawki, którymi bawią się dzieci niewidome. m.in. grę „Chińczyk”, „Szachy”. Mogli dotknąć, a nawet chwilę pobawić się kostką Rubika, udźwiękowioną piłką.
To spotkanie było niezwykłą, praktyczną lekcją i nauką dla uczniów naszej szkoły. Z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. GALERIA
Anna Kalisz
PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg