Lekcja języka angielskiego przez Skype'a

14 maja 2018 r. klasa 7a spotkała się z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO w Warszawie podczas lekcji języka angielskiego prowadzonej online przez Skype. Na początku uczniowie obu szkół przedstawili się krótko, a następnie zagrali w "Taboo".
Zadaniem drużyn było odgadywanie angielskich haseł znajdujących się na kartach. Jedna osoba opisywała hasło w taki sposób, aby nie użyć słów wypisanych na karcie pod hasłem (słów tabu). Przedstawiciele przeciwnej drużyny pilnowali opowiadającego i gdy tylko ten użył zakazanego słowa, sygnalizowali błąd.
Zajęcia zmotywowały uczniów do wykorzystywania języka angielskiego w komunikacji bezpośredniej, okazały się one niezwykle interesujące zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli prowadzących. GALERIA