Aktualności

08.10.2018
Warsztaty językowe z gośćmi z zagranicy



Tradycją naszej szkoły jest organizowanie warsztatów języka angielskiego z gośćmi z zagranicy dla uczniów klas 4- 8. Bieżący rok szkolny 2018/2019 również rozpoczął się od tego wydarzenia. W dniach 10 – 28 wrześnie 2018r. gościliśmy lektorów języka angielskiego w ramach projektu International Education.

W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć studentów z takich krajów, jak Algieria, Niemcy i Mongolia. Z odległej Algierii odwiedziło nas dwoje przyjaciół - Hareth Snousii oraz Raouf Madani. Obaj są studentami ostatniego roku informatyki na Uniwersytecie w Algierze.  Ich pasję do komputerów widać było w doborze ćwiczeń, które wykonywali z nimi uczniowie.

 Z dalekiej Mongolii przyjechała do nas Tsogzolmaa Shofyor, która oprócz tego, że jest studentką dziennikarstwa, pracuje też dla telewizji. Tina bardzo chętnie dzieliła się z naszymi uczniami swoim doświadczeniem w pracy dziennikarza, np. jak należy przygotować się do wywiadu, jak zadawać pytania itp.

Zdecydowanie najbliżej do Polski miała Katja Noethke, która  przyjechała do nas z Niemiec. Katja jest studentką pedagogiki i być może dlatego tak szybko udało się jej odnaleźć wspólny język z naszymi uczniami. Katja okazała się doskonałą lektorką nie tylko angielskiego, ale przede wszystkim niemieckiego.

Nasi goście prowadzili bardzo ciekawe zajęcia kulturowo – językowe w klasach 4– 8. Dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym przez naszych gości, nasi uczniowie mieli doskonałą okazję nie tylko do doskonalenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim, ale również do poznania kultury i tradycji krajów pochodzenia lektorów.

Kulminacyjnym momentem pobytu naszych gości były wspólne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. 26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, zorganizowali specjalne lekcje, wystawy w salach poświęcone propagowaniu idei nauki języków obcych.

Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie brali w nich udział – zadawali pytania, uczestniczyli w zabawach językowych, śpiewali, tańczyli, rozmawiali z lektorami.

Wyżej wymieniony projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego we współpracy z Zarządem Rady Rodziców, a w szczególności jego Przewodniczącej – pani Kingi Mazurek, która od samego początku, czyli od ubiegłego roku szkolnego,  współpracowała z  koordynatorem projektu -  panią Barbarą Kilińską (nauczycielem języka angielskiego). GALERIA

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg