Warsztaty językowe z gośćmi z zagranicy

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie warsztatów języka angielskiego z gośćmi z zagranicy dla uczniów klas 4- 8. Bieżący rok szkolny 2018/2019 również rozpoczął się od tego wydarzenia. W dniach 10 – 28 wrześnie 2018r. gościliśmy lektorów języka angielskiego w ramach projektu International Education.

W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć studentów z takich krajów, jak Algieria, Niemcy i Mongolia. Z odległej Algierii odwiedziło nas dwoje przyjaciół - Hareth Snousii oraz Raouf Madani. Obaj są studentami ostatniego roku informatyki na Uniwersytecie w Algierze.  Ich pasję do komputerów widać było w doborze ćwiczeń, które wykonywali z nimi uczniowie.

Z dalekiej Mongolii przyjechała do nas Tsogzolmaa Shofyor, która oprócz tego, że jest studentką dziennikarstwa, pracuje też dla telewizji. Tina bardzo chętnie dzieliła się z naszymi uczniami swoim doświadczeniem w pracy dziennikarza, np. jak należy przygotować się do wywiadu, jak zadawać pytania itp.

Zdecydowanie najbliżej do Polski miała Katja Noethke, która  przyjechała do nas z Niemiec. Katja jest studentką pedagogiki i być może dlatego tak szybko udało się jej odnaleźć wspólny język z naszymi uczniami. Katja okazała się doskonałą lektorką nie tylko angielskiego, ale przede wszystkim niemieckiego.

Nasi goście prowadzili bardzo ciekawe zajęcia kulturowo – językowe w klasach 4– 8. Dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym przez naszych gości, nasi uczniowie mieli doskonałą okazję nie tylko do doskonalenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim, ale również do poznania kultury i tradycji krajów pochodzenia lektorów.

Kulminacyjnym momentem pobytu naszych gości były wspólne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. 26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, zorganizowali specjalne lekcje, wystawy w salach poświęcone propagowaniu idei nauki języków obcych.

Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie brali w nich udział – zadawali pytania, uczestniczyli w zabawach językowych, śpiewali, tańczyli, rozmawiali z lektorami.

Wyżej wymieniony projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego we współpracy z Zarządem Rady Rodziców, a w szczególności jego Przewodniczącej – pani Kingi Mazurek, która od samego początku, czyli od ubiegłego roku szkolnego,  współpracowała z  koordynatorem projektu -  panią Barbarą Kilińską (nauczycielem języka angielskiego). GALERIA