18.12.2018
Pszczeli Certyfikat

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy po raz drugi w naszej szkole dołączyli do ogólnopolskiej akcji Adoptuj Pszczołę: uczniom, pracownikom szkoły oraz wolontariuszom z klasy 5k. Wspólnie udało nam się zaadoptować 208 pszczółek.

Akcja Adoptuj Pszczołę jest prowadzona już od 6 lat przez organizację Greenpeace i jest największą w Polsce zbiórką pod względem uczestników. Dlaczego musimy dbać o pszczoły? Organizatorzy wyjaśniają, że w Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby zniknęły, około jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie), a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga.

Nasze wpłaty pozwolą na to, aby pszczoły miały gdzie bezpiecznie żyć i rozmnażać się, a w środowisku było jak najmniej substancji szkodliwych dla owadów zapylających. Organizatorzy prowadzą również badania nad tymi stworzeniami i zabiegają o to, aby były chronione również za pomocą odpowiednich przepisów prawa.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową akcji: https://adoptujpszczole.pl/