Aktualności

18.12.2018
Pszczeli Certyfikat

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy po raz drugi w naszej szkole dołączyli do ogólnopolskiej akcji Adoptuj Pszczołę: uczniom, pracownikom szkoły oraz wolontariuszom z klasy 5k. Wspólnie udało nam się zaadoptować 208 pszczółek.

Akcja Adoptuj Pszczołę jest prowadzona już od 6 lat przez organizację Greenpeace i jest największą w Polsce zbiórką pod względem uczestników. Dlaczego musimy dbać o pszczoły? Organizatorzy wyjaśniają, że w Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby zniknęły, około jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie), a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga.

Nasze wpłaty pozwolą na to, aby pszczoły miały gdzie bezpiecznie żyć i rozmnażać się, a w środowisku było jak najmniej substancji szkodliwych dla owadów zapylających. Organizatorzy prowadzą również badania nad tymi stworzeniami i zabiegają o to, aby były chronione również za pomocą odpowiednich przepisów prawa.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową akcji: https://adoptujpszczole.pl/

 

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg