Akcja „Adopcja na odległość”

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w programie „Adopcja na odległość”. Akcja polega na finansowym wspieraniu ośrodka salezjańskiego w Afryce w miejscowości Koor w Kenii. Przebywają tam dzieci z ubogich rodzin. Uczniowie naszej szkoły chcąc wesprzeć swoich kolegów i koleżanki z Afryki, po raz kolejny w tym roku w marcu zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród uczniów naszej szkoły oraz podczas zebrań z rodzicami. Zebrano 1487 zł. Pieniądze te zostały przekazane na misje, na dofinansowanie działalności wychowawczo-opiekuńczej na rzecz ubogich dzieci. Dzięki nim uczestnicy programu mają zapewnione ubrania, książki, przybory do pisania, zeszyty, sprzęt sportowy oraz produkty żywnościowe. Mogą zjeść syty posiłek, często jedyny w ciągu dnia, z powodu ubóstwa rodziców.
Nasi uczniowie chętnie wspierają swoich ubogich rówieśników z Afryki. Za tak piękną postawę otrzymują od nich listy z podziękowaniami za całe czynione dobro. GALERIA
Opiekunowie akcji:
Teresa Słomczewska