Aktualności

29.09.2019
Dzień Kropki 2019

Dzień Kropki to święto obchodzone na całym świecie, święto talentów i zabawy. Dzieci z naszej szkoły po raz kolejny dołączyły do jego obchodów. Zapoznały się z historią Vashti, a następnie same tworzyły swoje arcydzieła: obrazki i kolaże.  A te były przeróżne, jak różne są nasze uzdolnienia.

A wszystko zaczęło się od historii opisanej przez Peter’aReynolds’a, autora książki "The Dot". Autor przytacza historię dziewczynki o imieniu Vashti, która jest bardzo nieśmiała i nie wierzy w siebie.

Pewnego dnia na plastyce pani prosi dzieci, by narysowały znaczek, który by je symbolizował. Mała Vashti nie podejmuje próby. Kiedy lekcja zbliża się do końca, zniecierpliwiona stawia na kartce kropkę i oddaje pracę nauczycielce. Na następnej lekcji zauważa, że jej praca została oprawiona przez nauczycielkę w piękna ramkę i powieszona przy jej biurku. Nauczycielka chwali dziewczynkę, zapewnia ją, że ma talent i że praca bardzo się jej spodobała.

Vashti, zachęcona pochwałą, zaczyna rysować przeróżne kropkowe prace. Jest ich tyle, że szkoła organizuje wystawę. Gdy Vashti dumnie przechadza się pośród swoich prac, zauważa małego chłopca, który ze smutkiem w głosie mówi, że chciałby tak pięknie malować. Vashti uśmiecha się i zachęca chłopca, by spróbował narysować choćby jedną kreskę, a na pewno mu się uda.

I tak oto kończy się opowieść o tym, że warto dostrzec w drugim człowieku talent i zaangażowanie oraz że czasem tak niewiele potrzeba, by tchnąć w kogoś odrobinę wiary we własne możliwości.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim naszym uczniom i nauczycielom. Zachęcamy do prezentowania światu swoich talentów przez cały rok. GALERIA

Aleksandra Zawisza-Ostrowska
Magdalena Pieczykolan
Małgorzata Grudzińska

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg