Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "PINOKIO"

W ramach rozszerzenia podstawy programowej, klasy III A, II B, II D pojechały do Ośrodka Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie, aby poznać  jakie  tajemnice kryje  drewno.

Na początek dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznały również budowę drzewa, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno.

Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni , gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble, figurki.

Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez dzieci  wiedzę.

Następnie dzieci udały się starego warsztatu stolarskiego, gdzie mogły zobaczyć używane kiedyś narzędzia stolarskie i wykonane za ich pomocą przedmioty.

Każde dziecko wykonało obrazek z drewna z wykorzystaniem sklejki, trocin, kory, wiórek. Dzieci wróciły do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami i ogromnymi uśmiechami na twarzach. GALERIA