Propozycje dla nauczycieli i rodziców

Biblioteka szkolna to miejsce, gdzie gromadzimy książki przede wszystkim dla naszych uczniów.

Staramy się jednak pamiętać także o tym, żeby wspierać nauczycieli i rodziców w procesie edukacji i wychowania. Dlatego w naszej bibliotece pojawiają się książki, które mają pomóc dorosłym w zrozumieniu świata dzieci – ich zaburzeń, chorób, upośledzeń, zdolności czy zwykłych ) choć często, jak się okazuje wcale niemałych) problemów.

Znajdziecie u nas m.in. takie pozycje jak:

C. Grand. „Autyzm i Zespół Aspergera” – książka, która w sposób bardzo prosty (jeżeli to w ogóle możliwe) przedstawia świat autystów, a przede wszystkim osób z Zespołem Aspergera. Ma bardzo duży plus – czyta się ją łatwo, nie zawiera za dużo medycznych, naukowych słów, jest troszkę jak opowiadanie.

Książka skierowana jest to dzieci dotkniętych autyzmem. Jej zadaniem jest wytłumaczenie dziecku autystycznemu z wysokim poziomem funkcjonowania czym różni się ono od innych i zrozumieć kim jest.

Czytając ją myślałam o tym, że każdy, kto ma styczność z osobami z Zespołem Aspergera, powinien zacząć właśnie od tej pozycji.

logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg