Propozycje książek z biblioteki dla dzieci z kl. I-III

Drogie dzieci!

Znaleźliśmy się w dosyć nietypowej sytuacji. Większość z nas jest teraz cały czas w domu. Nie możemy wychodzić na place zabaw, spotykać się z rówieśnikami, podróżować…, ale możemy wybrać się w fantastyczną podróż wyobraźni, słów, przygód w podróż z książką.

Mamy nadzieję, że w czasie kwarantanny również czytacie.

Na początek polecamy książkę pt. "Jasnopióra uratowana kura” L. Crowford, S. Stang.

To pięknie ilustrowana opowieść o tym, jak wyjątkowe i niezwykłe są kury… Bo czy wiedzieliście, że kury są inteligentne, mają uszy albo lubią matematykę? Jasnopióra to wyjątkowa kura, która mieszka na kurzej fermie w klatce. Ma marzenia, pragnie latać, ale będąc w klatce nie może nawet rozłożyć skrzydeł. Ratunkiem dla niej okazało się tornado…, które porwało jej klatkę! Jasnopióra poznaje chłopca o imieniu Mateo, który wprowadza ją w życie, pokazuje jego uroki.

Razem odkrywają, jak nadzwyczajna jest kura. Niezwykle ciepła, piękna i wyjątkowa historia. Polecamy!

Książka „Top Car” C.Davide, M. Sebasien jest nie tylko dla chłopców. Myślę, że wśród Was jest wielu fanów motoryzacji. I przyznam się, że na początku myślałam, że jest to książka o samochodach. Tak naprawdę jest ona o czymś zupełnie innym - o szczęściu.

Bohater pan Marcel codziennie marzy o najcudowniejszym, najpiękniejszym, najszybszym i w ogóle naj, naj… aucie Venus. Jest nieszczęśliwy, że nie może go mieć… Po wielu staraniach w końcu udaje mu się znaleźć sposób na zdobycie wymarzonego samochodu. Gdy wreszcie go kupuje, spełniając swoje pragnienie, które miało sprawić, że będzie szczęśliwy, nagle pojawiają się reklamy nowego, lepszego modelu auta… jak łatwo się domyślić pan Marcel znowu jest nieszczęśliwy.

Pouczająca lektura książki pozwoli Wam zastanowić się, co jest ważne. Polecamy!

........................

Wielkimi krokami zbliża się 26 maja- Dzień Matki. Przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji - w roli głównej mamy????

Czasami można by się spierać, jakie słowo jest najważniejszym słowem na świecie. Hmm…domyślacie się?- myślimy, że odpowiedzi może być wiele, ale prawda jest tylko jedna. To słowo, to Mama????

Jest to jedno z pierwszych słów, które wypowiadamy. Kryje w sobie wszystko, pełen wachlarz emocji i uczuć.

Taką wyjątkową książką rozpoczynającą nasze propozycje jest „ Mama” H. Delforge, Q. Greban.

Po pierwsze jest to książka niezwykła, magiczna o pięknych ilustracjach, ale jeszcze bardziej niezwykłych słów. Jest to opowieść różnych mam ( wesołych, samotnych, mam z dalekich plemion, mam z angielskich dworów).

Kolejna propozycja, to „ Mama jest tylko jedna , a tu mamy wszystkie”. Książka napisana bardzo lekkim i przyjemnym piórem. Zabawna, pomysłowa i zaskakująca???? Każda z mam charakteryzuje się pewnymi cechami szczególnymi. Mamy mogą odnaleźć się w kilku opisach. Opisy te rozbawią Was na 100%!

Następny tytuł „ Jak mama została Indianką” U. Stark, M. Lepp.

Czy Wasze mamy potrafią bawić się w Indian?- jesteśmy ciekawe????.

Na pewno przekonuję się o tym Ulf ( bohater książki ), kiedy pewnego dnia udaje mu się odciągnąć mamę od smażenia kotletów.

Spędzają ze sobą niezwykły dzień, jak?, jesteście ciekawi?- to w takim razie zapraszamy do czytania????.

Dodamy tylko, że jest to pięknie ilustrowana książka, ciepła i mądra.

Historię czyta się z wielkim uśmiechem na twarzy????, którego serdecznie Wam i Waszym mamom życzymy????

logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg