Office 365

Wdrożenie usługi Office365

W naszej szkole konsekwentnie kładziemy nacisk na rozwój, ewaluację i dostosowanie naszej placówki do technologicznych innowacji. Dużą rolę odgrywa informatyka stosowana zarówno w nauczaniu przedmiotowym, jak i wykorzystywana w każdej dziedzinie naszego, „szkolnego” życia. 

Szczególnie ważne, wraz z wprowadzaniem nowych technologii, staje się zagwarantowanie bezpieczeństwa w korzystaniu z cyfrowych usług wszystkim użytkownikom.
Po wprowadzeniu dziennika elektronicznego i powszechnego dostępu do sieci WiFi w całej szkole, nadszedł czas na kolejne przedsięwzięcia. Przy wsparciu Dyrekcji Szkoły i  zaangażowaniu nauczycieli informatyki, w szkole wdrożono usługę Office 365.

Office 365 to nie tylko poczta elektroniczna, ale szereg innych usług (szczegółowe informacje na stronach Microsoft). To również kompatybilność z programami Microsoft takimi jak: Word, Excel, Outlook czy PowerPoint. W usłudze Office 365 programy te zostały umieszczone w „chmurze”, czyli niemal nieograniczonym wirtualnym dysku. To oznacza, że użytkownik ma dostęp do swojej poczty, dokumentów i kalendarza z każdego miejsca, przy wykorzystaniu dowolnego komputera. Taka usługa online zapewnia automatyczne aktualizacje, zatem użytkownik korzystając z nich zawsze używa najnowszej wersji. 

Dzięki usłudze Office 365 wszyscy pracownicy naszej szkoły, nauczyciele i obsługa administracyjna posiadają pocztę w szkolną na domenie: sp342.waw.pl. Obecnie korzystają z niej również uczniowie starszych klas. Poczta ta jest w pełni profesjonalna, zabezpieczona przed wirusami, pozbawiona spamów oraz innych niechcianych wiadomości.

Zintegrowaliśmy również dziennik elektroniczny z usługą OneDrive (dyskiem sieciowym)  wchodzącą w skład pakietu Office 365. Dzięki temu szkoła może udostępniać wybrane materiały np. dokumenty, formularze itp. różnym grupom użytkowników (konto Rodzica i Ucznia z poziomu menu: Organizacja zajęć -> Pliki szkoły), a nauczyciele wysyłają do rodziców i uczniów wiadomości, do których mają już możliwość dołączyć załącznik, np. pliki do prac domowych. 

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg