Ogarnij inżynierię

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do trzyletniego projektu "Ogarnij inżynierię"

„Ogarnij Inżynierię” to modułowy program edukacyjny przeznaczony dla szkół podstawowych, który łączy inżynierię oraz technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Dzieci są urodzonymi inżynierami. Już od najmłodszych lat fascynuje je tworzenie, konstruowanie, rozkładanie urządzeń na części i sprawdzanie, jak działają. „Ogarnij Inżynierię” otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

Program „Ogarnij Inżynierię” opiera się na idei STEM/STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math), zakładającej łączenie przedmiotów szkolnych w trakcie realizacji jednego projektu.

Pierwszy moduł, to szereg zajęć dotyczący różnych form i źródeł energii, w szczególności energii wiatrowej dla uczniów klas V. Drugi moduł dedykowany jest uczniom klas IV i poświęcony jest składnikom pogody. Zajęcia realizowane w ramach modułu oparte są na projektowych i badawczych metodach pracy.

Tu można zobaczyć, jak odbywają się zajęcia