Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

Projekt: ABC-Empatii

6Nasza szkoła bierze udział w projekcie ABC-Empatii fundacji Czepczyński Family Foundation. Ma on za zadanie, poprzez edukację najmłodszych, likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 5-10 lat.

Czepczyński Family Foundation jest rodzinną fundacją, której celem jest zwiększanie dostępności do edukacji oraz stałe podnoszenie jej jakości.

ABC Empatii to jedno z największych marzeń Artura Czepczyńskiego, dlatego też wspólnie z zarządem fundacji podjął decyzję o wyposażeniu w projekt 1000 gmin w Polsce (jedną publiczną placówkę oświatową w każdej z gmin) ze środków statutowych fundacji.

Założenia projektu

• pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia
  • wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu
  • uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia