Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

2023

Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. Głównym elementem DBI są inicjatywy edukacyjne organizowane lokalnie przez szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe i inne placówki i instytucje w całej Polsce. Ich celem jest promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.

Jak co roku uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w obchodach DBI, które zorganizowaliśmy 21 marca 2023 r. Nauczyciele wspólnie z uczniami klas 7-8 przygotowali prezentacje, quizy, escape room'y, filmy i konkursy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu za nami!

24 lutego 2022 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez kolegów z klas 7-8. Tym razem mogliśmy spotkać się w salach, gdzie wspólnie graliśmy w escape room, quizy, oglądaliśmy filmy nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w konkursie kodów QR pt. „Najwybitniejsi polscy informatycy”. Zadanie polegało na zebraniu pięciu par kodów QR: zdjęcie + pasujący opis.

Czy jesteś świadomym uczestnikiem Internetu? Sprawdź się!

Połącz w pary: zdjęcie + pasujący opis

5B1a łukaszewicz4B3a leśniewski2B3B2a sierpiński,

5a ulam

Zagraj w escape room!

2021

W tym roku po raz piąty obchodzimy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu to ogólnoeuropejska akcja, która propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promuje pozytywne wykorzystanie Internetu. Tegoroczny DBI odbywa się jak zwykle pod hasłem: „Działajmy razem!”.

UWAGA: Konkurs!

Rymowanka o netykiecie
Konkurs polega na stworzeniu 1-3 zwrotek na temat Netykiety.
Wierszyk należy wysłać na adres: agalajda@sp342.waw.pl
Konkurs trwa do 20 marca 2021 r.

25 lutego uczniowie klas siódmych i ósmych przeprowadzili zajęcia we wszystkich klasach 4-8. Były filmy, quizy i Escape Room. W ramach DBI uczniowie wzięli udział w: "CHALLENGE: Rusz głową". Wyzwanie polegało na zilustrowaniu Kodeksu Asów Internetu. Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac!

Czy potrafisz bezpiecznie korzystać z Internetu? Sprawdź się!

2020

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji Dzień Bezpiecznego InternetuDBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo organizowany był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

W tym roku dzień obchodów wyznaczono na 11 lutego. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Z powodu ferii zimowych, DBI w naszej szkole odbył się 28 lutego 2020 r., pod hasłem: Działajmy razem! I tak też było, ponieważ materiały do przeprowadzenia akcji przygotowali uczniowie przy wsparciu nauczycieli informatyki. Uczniowie klas starszych przeprowadzili zajęcia w klasach 4-8. Dzieci oglądały filmy, rozwiązywały quizy przy użyciu komputerów i smartfonów. Wzięły udział w akcji #jestnaswiecej, której celem było pokazanie, że sprzeciwiamy się hejtowi i jesteśmy za lepszym Internetem. Na koniec, na wszystkich czekał konkurs Challenge DBI 2020, w którym trzeba było wykazać się szeroką wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. GALERIA

Sprawdź, czy masz FOMO!

2019

I już za nami kolejne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 7-8 prowadzący zajęcia sprawili się świetnie. Były filmy z serii "Owce w sieci" lubiane przez widzów w każdym wieku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się filmy przygotowane w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl, tłumaczące takie zagadnienia jak: wiarygodność informacji dostępnych w sieci, prawa autorskie, cyberprzemoc. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie kodów QR, który polegał na dopasowaniu definicji do wybranych terminów informatycznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. GALERIA

2018

8 lutego 2018 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Zajęcia przeprowadzili ich koledzy z klas: 5c, 6f, 6s i 7s. Wzorem ubiegłego roku dzieci obejrzały filmy, rozwiązywały quizy online na platformie Kahoot i LearningApps, zaznaczały hasła w wykreślankach. Podczas długiej przerwy wzięły udziałw zabawie w odnajdywanie kodów QR. Najszybsi uczniowie, którzy zebrali prawidłowe hasła otrzymali nagrody.
DBI był okazją do odświeżenia wiadomości nt. bezpiecznego korzystania z Internetu i zdobycia nowej wiedzy. GALERIA

2017

8 lutego 2017 r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez swoich rówieśników. Dzieci obejrzały film przygotowany przez ucznia klasy 6c, rozwiązywały krzyżówki, brały udział w quizach online, czytały komiksy. Podczas przerw można było obejrzeć wystawę plakatów i wziąć udział w konkursie z wykorzystaniem kodów QR.

QUIZ

KOMIKSY