Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie

AIESEC KidSpeak

W naszej szkole od wielu lat organizowane są warsztaty językowe z native speakerami. W maju 2014 r. zorganizowane zostały dla klas szóstych  zajęcia z native speaker’em z Nowej Zelandii, a w roku szkolnym 2014/ 2015 w ramach programu Nauki Bez Granic odbyły się warsztaty językowe z Rickiem Malloney’em pt. „Christmas Songs and Ceili”, w trakcie których uczniowie mieli okazję poznać Bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje Brytyjczyków, a także nauczyć się tradycyjnej piosenki noworocznej „Auld lang sang” i towarzyszącego jej tańca.

W roku szkolnym 2015/ 2016 w ramach współpracy z AIESEC zorganizowane zostały zajęcia z Julianem Sheldonem pt. „Australia – my home country”, a dzięki współpracy z Europejskim Programem Edukacyjnym Nauka Bez Granic odbyły się warsztaty językowe z Cassandrą Wilkinson pt. „Christmas Time in the USA”.

Od roku szkolnego 2017/ 2018 szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym KidSpeak organizowanym przez Komitet Lokalny AIESEC Warszawa SGH. Projekt zakłada przyjęcie przez szkołę na kilka tygodni wolontariuszy – lektorów języka angielskiego z różnych krajów, którzy prowadzą  warsztaty w języku angielskim, podczas których uczniowie mają możliwość podniesienia kompetencji językowych, uwrażliwienia na inność i różnorodność kulturową, doskonalenia umiejętności rozumienia ze słuchu, zadawania pytań, udzielania odpowiedzi w języku angielskim.  W październiku 2017 roku czworo wolontariuszy z Brazylii, Albanii oraz Indii przez miesiąc prowadziło warsztaty językowe dla uczniów klas I – VII, natomiast w roku szkolnym  2018/ 2019 szkoła gościła wolontariuszy z Algierii, Mongolii i Niemiec, którzy podczas warsztatów doskonalili umiejętności językowe uczniów klas IV – VIII.

Dzięki temu projektowi nasi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody, klimatu. historii oraz kultury i obyczajowości różnych krajów.