Grupa Musicalowa "3W"

Po pierwsze: 3 W to trzy wymiary naszych działań: teatr, taniec i śpiew...
Po drugie: 3 W to skrót pochodzący od nazwy naszych zajęć, czyli warsztatów wizualno-wokalnych...
Po trzecie: 3 W lub raczej www to przestrzeń (oprócz sceny), w której tworzymy  i promujemy nasze projekty...
Po czwarte: ... to znaczenie tylko dla wtajemniczonych ;-)
To było w wielkim skrócie, a tak na poważnie…
Grupa Musicalowa 3W to projekt w całości wymyślony, zaprojektowany i realizowany z powodzeniem od 2012 roku przez trzy nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 342:
Renatę Wasilewską, Ewelinę Krawcewicz – Wasiucionek i Annę Wojtach.
Program przeznaczony jest do pracy z uczniem zdolnym w ramach zajęć pozalekcyjnych funkcjonujących w szkole w wymiarze, średnio co najmniej dwóch godzin tygodniowo. W ramach zajęć realizowane są:
• treści teatralne,
• treści wokalne,
• treści taneczne,
• treści filmowe.
Uczniowie uczestniczą także w tematycznych wycieczkach, których nadrzędnym celem jest rozwój zdolności aktorskich, tanecznych i wokalnych oraz poszerzenie wiedzy teoretyczne z wyżej wspomnianych dziedzin. Uczniowie biorący udział w zajęciach zostają wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Swoje umiejętności prezentują w szkole i poza nią, podczas występów i konkursów.
Nadrzędnym celem realizowanych zajęć jest inspirowanie do pogłębiania wiedzy teatralnej, muzycznej, tanecznej i filmowej poprzez kształtowanie samodzielności, kreatywności, chęci poszukiwania, korzystania z różnych źródeł informacji, pobudzanie do aktorskich ekspresji, przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze i sztuce, przy wykorzystaniu różnych metod, form i technik pracy.
Oto filmik reklamowy z działalności 3W do 2015 r.

 • Nowy teledysk: Pokaż na co cię stać

 • Premiera: Jest takie miejsce

 • Ogólnopolski konkurs na szkolny klip muzyczny „Minutowa Piosenka Klasowa”

  Grupa Musicalowa 3W otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na szkolny klip muzyczny "Minutowa Piosenka Klasowa"! Nasz teledysk to efekt wspólnych działań z klasą 4f oraz J.K.N. Autorem muzyki do teledysku jest Pani Ewelina Krawcewicz Wasiucionek, tekst napisała Pani Renata Wasilewska. Teledysk został zrealizowany z klasą 4f. Autorkami zdjęć są Panie: Anna Wojtach i Renata Wasilewska. Dźwięk nagrał Pan Przemysław Maziarz i Pani Ewelina Krawcewicz Wasiucionek. Teledysk kręcono na terenie naszej szkoły. Montażu dokonał absolwent naszej szkoły Jan Krzysztof Nosal.
  Zapraszamy do obejrzenia teledysku.
 • „MEJKAP” NOWY MUSICAL GRUPY MUSICALOWEJ 3W

  Grupa Musicalowa 3W obchodziła 5-lecie swojej działalności. Z tej okazji 8 czerwca 2017 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury zorganizowała spektakl dla uczniów naszej szkoły.          
  „Mejkap” ( pisownia tytułu celowa i świadoma) to czwarty musical wystawiony przez GM 3W na deskach teatru BOK. Temat przedstawienia, nie tylko dla dzieci i młodzieży, mówił o tym jak w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie pozostać sobą. Jak nie „stracić twarzy” pod „mejkapem” popularności, sztuczności, kreowania swojej osoby, materializmu, oceny innych…
  Wiecznie zapracowany tata z „wypasioną bryką” i pokaźnym kontem, nie ma czasu dla swojego utalentowanego syna. Słynna „ światowa gwiazda” pod wpływem ekscentrycznego agenta gubi się w świecie sławy i pieniędzy, zapominając o tym co w życiu najważniejsze. I wreszcie „kolesie z podwórka” siedzący pod blokiem młodzi ludzie z komórkami, naśmiewający się z rówieśników, którzy mają jakąś pasję w życiu, jakiś cel, hobby. Sami marzą tylko o jednym – bogactwie.  Czyż nie jest to świat, który obserwujemy na co dzień?... GALERIA
  „MEJKAP”
  Scenariusz i reżyseria: Renata Wasilewska, Anna Wojtach, Ewelina Krawcewicz – Wasiucionek
  Dekoracje: Agata Marczewska – Dziewulak, Anna Kalisz, Magda Głoś, Urszula Bieżuńska
  Premiera: 8 czerwca 2017 roku, Białołęcki Ośrodek Kultury

 • Za chwilę przyjdą Święta
  Grupa Musicalowa 3W przygotowała na tegoroczne Boże Narodzenie muzyczny upominek dla wszystkich swoich sympatyków. Teledysk do piosenki Rafała Brzozowskiego, pt. "Za chwilę przyjdą święta", został nagrany w niedawno wybudowanym centrum handlowym – Galeria Północna, a w szczególności w jedynym w Polsce sklepie Hamleys. Za scenariusz, reżyserię oraz zdjęcia odpowiadają Panie: Renata Wasilewska i Anna Wojtach. Muzyczną aranżacją i wokalnym przygotowaniem młodzieży zajęli się Pani Ewelina Krawcewicz – Wasiucionek i Pan Przemysław Maziarz. Montażu dokonał JKM, czyli Jan Krzysztof Nosal- utalentowany absolwent naszej szkoły.
  Link do teledysku. GALERIA