Chór "Strumyczek"

Zespół Wokalno-Instrumentalny „Strumyczek” zdobył II MIEJSCE na Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” w kategorii zespoły 10-13 lat, a następnie wystąpił podczas Koncertu Galowego. Gratulujemy! GALERIA

I MIEJSCE „STRUMYCZKA” NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIEŚNI SAKRALNEJ W GRÓJCU

W dniu 25.05.2018r. nasz Zespół wokalno-instrumentalny „Strumyczek” po raz drugi zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu.
Do finału  zakwalifikowaliśmy się jako laureaci I miejsca z ubiegłego roku i nie musieliśmy przechodzić eliminacji wstępnych, jednak bronić miejsca jest zawsze trudniej.  Jury było zachwycone naszym występem i zdecydowało, że po raz drugi wygrywa Strumyczek!!!
Organizacja Festiwalu w Grójcu jest rewelacyjna, więc za rok próbujemy jeszcze raz. Tu możemy obejrzeć występ.„ŚPIEWAJĄCA NIEPODLEGŁA” - pod takim tytułem odbył  się w  24 listopada koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów szkolnych, na terenie Galerii Północnej w Warszawie.  W koncercie wzięło udział ponad 160 młodych, utalentowanych uczniów warszawskich szkół podstawowych, w tym nasz Zespół Wokalno-Instrumentalny "Strumyczek" w liczbie 60 osób pod opieką p. Eweliny Krawcewicz-Wasiucionek i p. Przemysława Maziarza. Dzięki przychylności władz Galerii Północnej i jej znakomitej współpracy ze środowiskiem lokalnym udało się zorganizować performance, który miejmy nadzieję przyniesie rozwój i rozpowszechni chóralistykę na Białołęce. Już sam Pitagoras w VI w. p.n.e. zauważył, że „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”... GALERIA

Zespół wokalno-instrumentalny "Strumyczek" w tym roku brał udział w kilku ważnych konkursach i festiwalach zdobywając miejsca i nagrody:

  • Listopad - V Mazowiecki Festiwal Piosenki z Dobrym Tekstem - Nagroda specjalna + Koncert Laureatów
  • Grudzień - Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Będzin 2015 - etap mazowiecki
  • Marzec - XV Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej - wyróżnienie
  • Maj - XXII Otwarty Konkurs Wokalno - Muzyczny DEBIUTY 2016 - miejsce I + Koncert Laureatów
  • Maj - Festiwal Pieśni Sakralnej Grójec 2016 - miejsce III
  • Maj - XXXVI Wojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych - miejsce II

Bardzo cieszymy się z tak udanego muzycznego roku!

Dziękujemy Nauczycielom, którzy rozumieją powody nieobecności dzieci na lekcjach i wspierają dobrym
słowem. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Rodzicom!

Oto jeden z występów "Strumyczka" - film

Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek
Przemysław Maziarz

Autorką tesktu piosenki szkolnej jest pani Renata Wasilewska, a muzykę do niej napisała pani Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek.

Teksty utworów

Piosenka szkolna "Przy ulicy Strumykowej"

Wykonanie utworów

Piosenka szkolna "Przy ulicy Strumykowej"