18.07.2013

Baśnie na dobry sen

Książeczka „Baśnie na dobry sen" to zbiór baśni napisanych i zilustrowanych przez dzieci. Krótkie historie z morałem przekazują czytelnikowi, jakich reguł powinien w życiu przestrzegać, jak postępować wobec innych. Pokazują, że w dzisiejszym zmaterializowanym świecie altruizm i dobre serce mają rację bytu, a miłość, przyjaźń i wsparcie są wciąż wartościami nadrzędnymi. Pomysł stworzenia książeczki z baśniami naszych uczniów zrodził się w 2012 roku. Wtedy to, dzieci na języku polskim otrzymały zadanie: Napisać baśń na dobry sen... Zadanie to ujawniło wiele skrywanych głęboko talentów literackich. A dziecięca wyobraźnia „namalowała" historie, których nie powstydziliby się najwybitniejsi baśniopisarze. Spośród wielu prac, wybrałyśmy te najlepsze. Następnie inni uczniowie wykonali do nich, według własnego pomysłu, ilustracje. I tak oto powstała książeczka „Baśnie na dobry sen".

Renata Wasilewska

Agnieszka Gałajda