Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, erasmus, erasmus plus, DORIS, BOZMO

Projekty międzynarodowe

Wideokonferencje na temat autyzmu (Belgia)

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (z grudnia 2020r.), szkoły partnerskie dokonały zmian w swoich planach działań. Organizacja pierwszych dwóch wideokonferencji przypadła instytucji partnerskiej z Belgii.

Pierwsza odbyła się 25. lutego i dotyczyła omówienia definicji i kryteriów rozpoznania autyzmu, jego pierwszym objawom oraz badaniom.

Druga wideokonferencja miała miejsce 1.marca i poświęcona była werbalnej i niewerbalnej komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu, a dokładnie zaburzeniom w interakcji społecznej, deficytami w komunikacji np. opóźnienie w rozwoju mowy lub jej brak, ograniczonymi albo uporczywymi zachowaniami itd.

Podczas obydwu wideokonferencji była możliwość zadawania pytań i dyskusji.

Koordynator SP 342: Anna Stec