Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

06.06.2021

Konkurs literacko – historyczny

Organizatorem Projektu pn.: „doSŁOWNIE o Warszawie” jest Fundacja BO WARTO z siedzibą w Warszawie (ul. Batalionu AK Bałtyk 7/U3)

Głównym celem Projektu jest rozwijanie zainteresowania czytelnictwem, zapoznanie z powieścią historyczną (zwłaszcza z taką, której tłem jest historia Warszawy), a także podniesienie kompetencji językowych i rozwijanie zainteresowań literackich wśród jego uczestników.

Elementy projektu:

1. Spotkania z autorkami powieści historycznych
  2. Przygotowanie recenzji wybranych powieści historycznych, ich przegląd oraz druk najlepszych w Gazecie Siekierkowskiej
  3. Literackie spotkania warsztatowe
  4. Przygotowywanie własnych opowiadań z historią Warszawy w tle
  5. Warsztaty fotograficzne po Warszawie
  6. Wydanie najlepszych opowiadań
  7. Zakończenie projektu

Ogółem w projekcie wzięło udział około 30 uczniów, w tym z naszej szkoły sześcioro: pięcioro z klasy 6s oraz jeden uczeń z klasy 7a.
Autorką jednej z najciekawszych i najbardziej poprawnych prac okazała się Iga W. Z klasy 6s.
Praca uczennicy zostanie wydrukowana na łamach Gazety Siekierkowskiej.

Gratulujemy!
Czekamy na dalsze sukcesy!
Opiekun merytoryczny – Magdalena Łatkowska