Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2018 roku nasza szkoła pierwszy raz włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Przesłanie dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty!

Tego dnia zaprosiliśmy młodzież do wspólnej zabawy w salach lekcyjnych oraz na szkolnych korytarzach. Wszyscy uczniowie klas 4-7 zostali zapoznani z krótką prezentacją zawierająca najważniejsze informacje i ciekawostki językowe. Następnie zdobyte informacje mogli zweryfikować biorąc udział w quizie na platformie Kahoot!

Przez cały dzień na terenie szkoły odbywało się „Polowanie na byki”, czyli konkurs polegający na poszukiwaniu kodów QR. Umieściliśmy także ponad 80 kolorowych kart z wyrazami i związkami wyrazowymi zawierającymi trudności ortograficzne i gramatyczne. Przy wejściu do szkoły znajdowała się tablica, na której zostały zaprezentowane zdjęcia uczestników szkolnego konkursu fotograficznego „JĘZYK OJCZYSTY WOKÓŁ NAS”.
Zaangażowanie uczniów oraz liczne pochlebne opinie, zachęcają nas do włączenia obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego do listy cyklicznych wydarzeń odbywających się w SP 342.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oraz Uczniom klasy 7s za współpracę, dobre słowo i pomoc w organizacji święta.