23.10.2021

Aktualizacja - Październik Miesiącem Zwierząt

Dziękujemy za pierwsze przejawy wsparcia szczytnej akcji pomocy zwierząt.
Ponieważ nie wszyscy z nas są w salach lekcyjnych, zmieniamy sposób przynoszenia darów. Można je przynieść do portierni na ul. Strumykowej 21a. Bardzo dziękuję za to pracownikom Administracji. Zostawcie je z Waszymi danymi (imię, nazwisko i klasa oraz ew. informacja czy należycie do Klubu Wolontariuszy) byśmy mogli podziękować za Wasze wspaniałe podejście.

Miesiąc ma się już ku schyłkowi, jednak uczniowie wraz z rodzicami i pracownicy szkoły nie przestają wspierać szczytnej akcji pomocy zwierzętom - Październik Miesiącem Zwierząt. Do tej pory uczniowie brali udział w dwóch projektach. Mogli zaprezentować swoje zwierzę i opisać jak się nim opiekują bądź przedstawić informacje jak zadbać o zwierzęta wokół nas. Wspaniałą pracę przygotował Stanisław Paszul z 6d, gdzie przedstawił nie jedno zwierzę a całą gromadkę uratowanych psów i kotów. Nie zapomniał także, przy bardzo humorystycznym ich przedstawieniu, wspomnieć o tym jak dbać o pupili.
Informacje o wielu zwierzętach przedstawiła także Zuzia Kozic z 7g. Poza informacjami o ich potrzebach żywieniowych, Zuzia przedstawiła także różne ciekawostki.
Bardzo wciągająca była także praca Igi Wojtasik z 7s. Czyta się ją jak fascynującą powieść, która bawiąc jednocześnie uczy. Także obiekt swojej prezentacji Iga wybrała oryginalnie.

W ostatnim tygodniu października liczymy na Ciebie. Wykaż się empatią i przynieś do szkoły dary dla zwierząt.  Liczy się każda pomoc i symboliczna puszka karmy. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie w stanie wykorzystać przyniesione przez nas dary do wsparcia bezdomnych czy porzuconych zwierząt. Oddział TOZ w Węgrowie zajmuje się charytatywną pomocą zwierzętom w potrzebie. Udzielam pomocy maltretowanym i bezdomnym zwierzętom. Reprezentuje prawa zwierząt w sądach i urzędach.

Od 26 do 29 października będą zbierane dary. Do sal lekcyjnych klas 4-8 przyjdą wyznaczone uczennice by odebrać przyniesioną karmę. Za tak wspaniałą postawę może także czekać na Was podziękowanie. Na koniec akcji uczniowie/klasy, które najmocniej wesprą zwierzęta mogą liczyć na nagrody. Jeśli jesteście członkami naszego szkolnego Klubu Wolontariatu, nie zapomnijcie zaznaczyć tego przy przekazywaniu darów.

Nagrody za dobroczynne działania zapewnia Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Rada Rodziców.

Koordynator akcji,
Katarzyna Adamczuk