The future is today - warsztaty

Centrum Nauki Kopernik zaprosił uczniów klasy 7a do udziału w anglojęzycznym warsztacie online na temat wystawy „Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg?”. Spotkanie odbyło się 6 grudnia 2021 r. w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF2021 w Katowicach.

Uczniowie uczestniczyli w hybrydowym interaktywnym panelu dyskusyjnym, ilustrowanym prezentacja i filmami z wystawy. Zastanawiali się nad tym, jak myśli sztuczna inteligencja, czy można jej zaufać, skąd czerpie natchnienie komputerowy artysta.  Sztuczna inteligencja bezproblemowo wkroczyła w sferę naszych uczuć i relacji. Nie tylko uczy się odczytywać i odpowiednio reagować na nasze emocje, ale coraz lepiej umie je naśladować i „okazywać”.

Wystawa CKN „Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg?” skłania do przemyśleń o granicach zaufania, prywatności, intymności, poczuciu bezpieczeństwa oraz o nowych definicjach sztuki i kreatywności.

IGF2021 zaprasza do obejrzenia wystawy cyfrowej, która bada przyszłość Internetu poprzez przeszłość i teraźniejszość ludzkiej samorządności.