Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342, erasmus, erasmus plus, DORIS, BOZMO

Projekty międzynarodowe

Wizyta gości z Turcji

W dniach 25–29 października 2021 r. nasza szkoła gościła 11 nauczycieli i przedstawicieli władz oświatowych z Selçuklu District Directorate Konya w Turcji. Wizyta dotyczyła realizacji projektu Job shadowing: EACH CHILD IS INVALUABLE programu unijnego Erasmus+. Nasi goście zainteresowani byli doświadczeniami i rozwiązaniami stosowanymi w SP 342 w nauczaniu włączającym oraz w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Korzystając z umiejętności nauczycieli oraz specjalistów szkolnych, poprzez udział w dyskusjach i obserwacjach różnych zajęć mieli okazję wzbogacenia swojej wiedzy na temat edukacji włączającej, wsparcia uczniów przez nauczyciela wspomagającego, realizacji planów pracy, wykorzystania materiałów edukacyjnych podczas lekcji, pracy specjalistów szkolnych w kontekście uczniów ze specjalnymi potrzebami, metod nauczania stosowanych podczas zajęć, działań specjalistów i nauczycieli na rzecz nabywania przez tych uczniów umiejętności społecznych.

Nasi Goście zostali również zaproszeni przez Panią Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka Izabelę Ziątek. Spotkanie było bardzo interesujące, w całości poświęcone problemom oświaty oraz realizowanym i planowanym inwestycjom. Delegacja z Turcji miała także okazję porozmawiać z Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Wychowania Panem Mirosławem Urbańskim oraz przedstawicielem Wydziału Oświaty i Wychowania Panem Arkadiuszem Strzałkowskim.