Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022

Informacje dot. próbnego egzaminu

Szanowni Państwo, drodzy ósmoklasiści

Uprzejmie informuje, że w naszej szkole zostanie przeprowadzony test diagnozujący w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Test odbędzie się na terenie szkoły.

Harmonogram egzaminu próbnego:

• 8 marca br. (wtorek) godz. 8.00 – język polski
  • 9 marca br. (środa) godz. 8.00 – matematyka
  • 10 marca br. (czwartek) godz. 8.00 – język angielski

Arkusze w wersji standardowej i dostosowanej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostaną przygotowane i konsultowane z pracownikami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Test diagnozujący zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do właściwego egzaminu (np.:  samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi, kodowanie arkuszy egzaminacyjnych, losowanie miejsca pracy, ta sama sala egzaminacyjna). Diagnoza zostanie przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego. Test zostanie oceniony w skali procentowej, bez wystawiania ocen cząstkowych.

Uprzejmie Państwa informuję, że w 2022 roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl)

Barbara Janowska

wicedyrektor