13.11.2021

Wizyta w Gijon

Wizyta w Gijon od 7 do 13 listopada 2021 r. w ramach realizacji projektu międzynarodowego "Autism They Are On Of Us".

Nasza szkoła od roku szkolnego 2019/2020 jest jedną ze szkół partnerskich uczestniczących w realizacji międzynarodowego projektu "Autism They Are On Of Us". Współpraca w ramach projektu ma celu wymianę doświadczeń, organizacji pracy z uczniami posiadającymi orzeczenie lub opinię potwierdzającą problemy ze spektrum autyzmu. Wszystkie szkoły partnerskie z Turcji, Rumunii, Belgii oraz Polski łączą wysiłki podejmując działania mające na celu zwiększenie świadomości na temat funkcjonowania uczniów autystycznych w środowisku szkolnym oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli pracujących z uczniami autystycznymi.

W dniach od 7 do 13 listopada 2021 r., w ramach realizacji jednego z zaplanowanych działań projektowych, odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół partnerskich. Do pierwszej wizyty roboczej doszło w miejscowości Gijon położnej w Asturii, przepięknym rejonie w północnej Hiszpanii.

"Autism They Are On Of Us" – to dla uczestników coś więcej niż tylko słowa. Podczas roboczych spotkań dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele instytucji oświatowych przedstawili własne doświadczenia w zakresie pracy z uczniami autystycznymi, omówili wyzwania oraz rezultaty podejmowanych działań. Pani Wicedyrektor Anna Stec jako szkolny koordynator przedstawiła informacje i doświadczenia dotyczące naszej szkoły. Przedstawiciele wszystkich stron projektu zabierali głos podczas spotkań plenarnych. Chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

Hiszpania jako gospodarz spotkania przygotowała również wizytę w ośrodku dla osób ze spektrum autyzmu. Dzięki temu uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć, jak odbywają się zajęcia, jakie materiały są wykorzystywane w pracy z uczniami oraz dowiedzieć się w jaki sposób podopieczni ośrodka są przygotowywani do wykonywania swego zawodu. Na zakończenie wizyty Irene and Julia, nasze hiszpańskie partnerki, zabrały uczestników na spacer po Gijon.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!