06.10.2015

Wycieczka po Warszawie

1.10.2015r. dzieci z klasy 2b i 2m były na wycieczce autokarowej z przewodnikiem po Warszawie. Odwiedziły Łazienki Królewskie i Starówkę. Poznały najpiękniejsze baśnie i legendy Warszawy oraz miejsca z nimi związane.

Dzieci usłyszały skąd wzięła się Syrenka w Warszawie, gdzie mieszkał Bazyliszek, kim byli Wars i Sawa, poznały historię księcia zaklętego w niedźwiedzia. Dowiedziały się również, dlaczego król Zygmunt trzyma szablę skierowana do góry. Wiedzą, gdzie stoi dzwon spełniający życzenia.

Poznały urokliwe alejki w Łazienkach Królewskich, zabytki, historię. Wiele radości sprawiły również dzieciom wiewiórki biegające po parku.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały wszystkich legend. Wycieczka bardzo im się podobała. GALERIA
H. Ciupka, J. Nowakowska-Tarasiuk