Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie aktualności szkoły podstawowej nr 342

Aktualności

14.11.2023

Podziękowania

Akcja #Pozbierajmy - 2023
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji #POZBIERAJMY - 2023. Razem udało nam się uzbierać 130 kg kasztanów, w sumie w całej akcji 14000 kg kasztanów, co dało kwotę 28900 zł. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za ogromną wrażliwość, otwarte serce, za bezinteresowną chęć czynienia dobra, które powraca!


Podziękowania dla naszej szkoły za udział w akcji #pozbierajmy - 2023

Szkolni koordynatorzy akcji:
Alicja Pieńkowska,
Monika Wieczorek,
Paulina Przyździecka-Bartkowiak,
Monika Wilkiewicz.

 

Dla przypomnienia:
Kasztany to nie tylko dobry materiał na ludziki i stworki, to także świetny lek i kosmetyk. Zawierają escynę, typowy dla kasztanowca zespół związków chemicznych, o charakterze saponin. Escyna to jeden z najsilniejszych związków o działaniu uszczelniającym
- naczynia krwionośne i tkanki
- zwiększa ich elastyczność i wytrzymałość
- poprawia przepływ krwi
- działa przeciwzapalnie
zapobiega niszczeniu kwasu hialuronowego – działanie przeciwstarzeniowe.

Zbieramy kasztany, które później odsprzedajmy. Pozyskane pieniądze przekazujemy na szczytny cel.

Tegoroczny cel to wsparcie ogólnopolskiego projektu - kampanii społecznej Zobacz Więcej - projekt fotograficzny Magda Rdest-Nowak www.zobaczwiecej.org

Motto akcji:
NIE OCENIAJ, NIE HEJTUJ.
SZANUJ I WSPIERAJ.
KAŻDEGO I ZAWSZE.
I NIE PODDAWAJ SIĘ NIGDY

Kilka słów o projekcie ZOBACZWIĘCEJ:
ZOBACZWIĘCEJ to projekt fotograficzny oraz kampania społeczna o CZŁOWIEKU, jego sile , determinacji w walce o siebie, ale też o emocjach, jakie mu towarzyszą.
365 uczestników, w 12 miastach w Polsce, w żywej tkance miejskiej, ubrani tylko w białe koszule stają przed obiektywem Magdy Rdest-Nowak. Ta biała koszula to rak, depresja, anoreksja, stwardnienie rozsiane, stany lękowe, ChAD, blizny na ciele i cała reszta, czym każdy z nas jest lub może być obciążony.
Często oceniamy człowieka powierzchownie, nie zastanawiając się jaką historię w sobie nosi, z jakimi problemami się zmaga.
To projekt przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka. O dawaniu, rozumieniu i widzeniu a nie tylko patrzeniu.
Projekt „Zobacz Więcej” to projekt artystyczny, ale też uwrażliwiający społecznie na problem osób przewlekle chorych, znajdujących się w kryzysie zdrowia (także psychicznego), czy z niepełnosprawnościami oraz temat ich funkcjonowania w społeczeństwie i obecności w sferze publicznej, a także w każdym innym obszarze życia.
Akcja ma z jednej strony pokazać, że choroba nie definiuje człowieka i że poza nią, istnieje on na wielu innych płaszczyznach. Ma też zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, które widzimy na co dzień, ale często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się muszą borykać.
Nie zawsze jest tak jak myślisz....ZOBACZ WIĘCEJ.

Kasztany muszą być przechowywane np. w kartonach. Pod żadnym pozorem nie mogą być trzymane w reklamówkach czy workach na śmieci, ponieważ gniją. Najlepiej kilka mniejszych kartonów niż jeden wielki - musimy to później załadować na samochód. Kasztany mogą być składowane na dworze.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!