05.04.2016

Zgłoszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 342 do udziału XXIII Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” organizowanego przez Fundację „ Świat na Tak”

Od 13 lat w naszej szkole pod nazwą Klub Ośmiu aktywnie działa grupa wolontariuszy,  którzy corocznie podejmują szereg akcji o charakterze szkolnym, stołecznym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Poświęcają wiele czasu i energii na udział w organizowanych przez klub akcjach. Uczniowie naszej szkoły zawsze znajdują czas na niesienie pomocy innym, zarówno koleżeńskiej jak i materialnej (zbierali pomoce szkolne i żywność na paczki świąteczne dla dzieci pochodzących z rodzin ubogich). W każdą pomoc drugiemu człowiekowi angażują się całym sercem, nie oglądając się na innych. Pomagają niepełnosprawnym dzieciom, co szczególnie jest widoczne podczas uroczystości szkolnych, tj. andrzejki czy wigilie klasowe. Chętnie pracują nad swoją postawą, jak również pod nadzorem opiekunów organizują spotkania informacyjne na terenie szkoły.Na każdym kroku starają się pokazać swoim kolegom i koleżankom, że pomoc innym nie powinna być traktowana jako coś niezwykłego. Tak po prostu trzeba.
W tym roku szkolnym zgłosiliśmy cala grupę do konkursu Ośmiu Wspaniałych. Wolontariuszom życzymy powodzenia.

Koordynatorzy wolontariatu