21 marca „Dzień na Tak”

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Dzień na Tak”.  Ta cykliczna impreza, która ma swoją stałą datę 21 marca, cieszy się dużą sympatią wśród uczniów. Wszyscy jesteśmy w tym dniu bardziej radośni, uśmiechnięci i pogodni. Może dlatego, że o uśmiechu przypominają nam kolorowe buźki rozwieszone w całej szkole. Jest to szczególny dla nas dzień, w którym staramy się być dla siebie jeszcze bardziej pomocni i życzliwi. Na wszystkich, którzy włączyli się do zabawy czekały niespodzianki. W szkole zrobiło się bardzo radośnie i wiosennie, ponieważ wielu uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły wzięło udział w zabawie, ubierając się tego dnia na żółto lub zielono.
Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie, który polegał na odnajdywaniu kodów QR i odczytywaniu haseł, dobrych myśli, które były pod nimi ukryte. W zabawie została wykorzystana zasadę BYOD (Bring Your Own Device). Uczniowie skanowali kody QR, korzystając z własnych urządzeń mobilnych (telefonów, tabletów). Odczytane przez nich wyrazy tworzyły hasła tzw., dobre myśli. Wśród pozytywnych sentencji znalazły się m.in. „Podaj rękę koledze, to się słońce uśmiechnie do Ciebie”, „Bądź pogodna i radosna, uśmiechaj się tak jak wiosna” , czy „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć”. Nowa zabawa z kodami QR obudziła we wszystkich uczniach ducha walki i współzawodnictwa. Każdy chciał wygrać, ale nagrody otrzymali tylko najlepsi, to znaczy, Ci, którzy poradzili sobie z odgadnięciem haseł najszybciej.

Koordynatorzy Wolontariatu i Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego