25.06.2018

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klasy 4d, 5f oraz 6e

W dniach 4-5.06.2018r. klasy 4d, 5f i 6e wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę  w Góry Świętokrzyskie.
Podróż rozpoczęła się o godz. 8.00. Po przeszło czterech godzinach uczniowie i ich opiekunowie dojechali  do Bałtowa, gdzie zwiedzili bardzo ciekawy Park Jurajski  oraz Oceanarium Prehistoryczne. Obejrzeli tam wystawę skamieniałości pochodzących z licznych miejsc w Polsce i z zagranicy. Obok około 200 eksponatów ślimaków, małży, jeżowców itp. zostały wyeksponowane tam ślady dinozaurów znalezionych na terenie Gór Świętokrzyskich. Po udanym zwiedzaniu uczniowie zjedli obiadokolację i udali się do swoich pokoi, a wieczorem na spacer, by obejrzeć ruiny zamku i malownicze, podświetlane fontanny.
Drugiego dnia wycieczki - 5.06. podróżni pojechali do Świętego Krzyża i odbyli spacer z przewodnikiem Drogą Królewską na Łysą Górę, a następnie zwiedzili  Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Wycieczka była bardzo interesująca. Uczniowie wiele się nauczyli i miło spędzili czas.
Aneta Kempa, Aneta Włodkowska, Elwira Dębowska-Szubra