Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

Konkurs "Piękna nasza Polska cała - 100-lecie Odzyskania Niepodległości"

W październiku 2018 roku, w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas I-III „Piękna nasza Polska cała – 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na przypadającą w tym roku setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także kształtowanie przynależności narodowej oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat swojej Ojczyzny, jej piękna, ważnych miejsc i postaci. Zadaniem konkursowym było wykonanie lapbooka. Lapbooki miały zawierać treści (obrazki, zdjęcia, rysunki) związane z Polską, z uwzględnieniem jej piękna, ważnych postaci, osobliwych miejsc i istotnych wydarzeń.

Laureaci konkursu (równorzędne I miejsca):

Maciej M. 1e
Julia W. 1g
Mikołaj M.1g
Bartosz K. 1f
Wiktoria M. 1f
Mateusz S. 2f
Alicja R. 2f
Antonina J. 2b
Olivier  S.2f
Michał P. 2g
Franciszek J. 2c
Julita W. 2b
Filip Sz. 3a
Tytus W. 3e

Laureaci otrzymali nagrody zakupione z funduszu Rady Rodziców. Najpiękniejsze lapbooki można było obejrzeć na wystawie, w budynku szkoły przy ul. Topolowej. Wystawa uświetniła szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Agnieszka Pełka - Brzezińska
        Jolanta Nowakowska - Tarasiuk