Wykład o uzależnieniach

Według badania przeprowadzonego w 2017 roku w  projekcie badawczym CBOS Nastolatki w sieci hazardu. Pogłębiona analiza zjawiska hazardu online z perspektywy grających nastolatków jako grupy szczególnie narażonej na zagrożenia będące jego skutkiem
* Co szóste dziecko między 7. a 16. rokiem życia odwiedza strony o charakterze hazardowym.
* Wiekiem podwyższonego ryzyka jest 16 lat. Przeciętny wiek rozpoczynania gry za pieniądze to 15 lat.
* Co dziesiąty grający nastolatek zaczął grać za pieniądze zanim skończył 14 lat.

Dlatego też, w ostatni piątek marca tj. 29.03.2019 r., uczniowie klas ósmych spotkali się z Panem Szymonem Bartnickim, autorem bloga "Postaw na siebie", na wykładzie dotyczącym uzależnień. Pan Szymon nie tylko podzielił się z młodzieżą historią swojego uzależnienia od zakładów bukmacherskich, ale także przedstawił przyczyny, przebieg oraz sposoby radzenia sobie z uzależnieniami behawioralnymi.

Obejrzyj pozostałe zdjęcia (razem 9 obrazy )

Poprzedni           Następny