Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie konkursy

Czy warto?

08.05.2013

Naszą pasją jest sztuka

W kwietniu naszym wychowankom czas zajmowało głowienie się nad tym jak wygląda ta przyjazna ludziom istota, którą zwą Krasnoludkiem. Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. ”Naszą pasją jest sztuka” poświęcona została tym sympatycznym stworzeniom.  Okazało się, że  dzieci ze świetlic zaproszonych do udziału w konkursie doskonale wiedzą, jak wyglądają  Krasnoludki - te rodzime, jak i te z dalekich stron. Konkurs skierowany był do wychowanków i wychowawców świetlic w szkołach całej Polski, których patronem jest  Jan Marcin Szancer.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rysowania, malowania, wyklejania wspaniałego świata Krasnoludków. Efekty tych starań można oglądać na wystawie w naszej szkolnej Galerii, na parterze szkoły (obok sekretariatu). Centralne miejsce ekspozycji zajmują wyróżnione prace. Autorem najpiękniejszej pracy i laureatem nagrody specjalnej został Kacper - uczeń klasy Ie. W młodszej kategorii wiekowej nagrodzono również prace: Julii i Karoliny z oddziału przedszkolnego oraz Mateusza z klasy If. W starszej kategorii  wiekowej laureatami zostali Zosia z klasy IV oraz Weronika i Kuba z klas III.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród uświetnił występ dzieci ze szkolnego kółka teatralnego, Pokazały one krótką inscenizację z krasnoludkami w roli głównej. Największy aplauz zebrał „ten najmniejszy”, który na scenie prezentował grę na krasnoludkowej gitarze.  W tej miłej atmosferze widzowie obejrzeli przygotowaną wystawę zachwycając się umiejętnościami i talentem laureatów konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zainteresowanych tematem zapraszamy do „tropienia” krasnoludków.