24.03.2013

VId w Muzeum Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Walkę o miasto podjął 50-tysięczny Warszawski Okręg Armii Krajowej przy ogromnym wsparciu wszystkich organizacji politycznych i ludności cywilnej. 16 stycznia 2013 roku klasa VI d odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Podczas wystawy mogliśmy wspominać wielką, patriotyczną Polskę, o jakiej dziś pozostaje nam tylko marzyć. Wystawa ilustrowana wieloma zdjęciami, filmami i innymi eksponatami, nie pozwala zapominać o trudnych losach naszego narodu. Tu, ujętych w niezwykle interesujący sposób. W postaci wspomnień, listów, relacji, "migawek" z codziennego, zwykłego życia ówczesnych Warszawiaków. Uczniowie mogli „towarzyszyć" tym relacjom. Przedzierać się przez warszawskie kanały z zaszyfrowanymi wiadomościami, czytać nielegalne gazety i ulotki, słuchać odgłosów powstańczej stolicy.
Renata Wasilewska