04.06.2013

Pielgrzymka uczniów klas O do Niepokalanowa

W dniu 27.05.2013 r. grupa uczniów z kl. 0 wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. To Sanktuarium Maryjne, położone tak blisko Warszawy, od tylu już lat promieniuje na Polskę i świat franciszkańskim pokojem i dobrem. Podczas drogi przygotowywaliśmy się do spotkania z Matką Bożą przez modlitwę i radosny śpiew. Pan Krzysztof Przygoda - znany warszawski przewodnik opowiadał nam ciekawostki o mijanych miejscowościach oraz o pięknie ziemi mazowieckiej, w tym Puszczy Kampinoskiej. W muzeum św. Maksymiliana zapoznaliśmy się z życiem tego wielkiego misjonarza, począwszy od wczesnego dzieciństwa, po jego męczeńską śmierć w Auschwitz. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiona w kaplicy św. Maksymiliana w intencji potrzebnych łask dla dzieci i ich rodzin. Po nabożeństwie, wygłodniali udaliśmy się do klasztornej stołówki na gorący posiłek przygotowany przez braci franciszkanów. Smakował znakomicie i wielu z nas prosiło o dokładkę. Z wielką uwagą oglądaliśmy Panoramę Tysiąclecia, a później Misterium Męki Pańskiej. Piękna sceneria, muzyka i wykonane z niezwykłą precyzją ruchome figurki budziły nasz podziw. Nie mogło również zabraknąć takiej pielgrzymkowej atrakcji jak zakup pamiątek. Umocnieni  modlitwą i spotkaniem z Matką Bożą, radośni, szczęśliwi i rozśpiewani powróciliśmy do naszych domów, ufni, że Maryja wyprosi nam łaski, o które Ją prosiliśmy. Dziękujemy mamom, które były z nami i nam pomagały i dzieciom za ich modlitwę, skupienie i radość. Zachęcamy innych również do pielgrzymowania z okazji Roku Wiary.
Maria Kuleczko, Mirosława Tkaczyk, Katarzyna Borawska