Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie SP 342

Mega Misja

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 nasza Szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mega Misja” Fundacji Orange.

Mega Misja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Jego Celem jest zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować ich do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w pożyteczny sposób .

Cele szczegółowe to m.in.:
- budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz medialnych najmłodszych uczniów,
- rozwijanie wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej,
- upowszechnianie wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii,
- podnoszenie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz medialnych.

Koordynator projektu: Izabela Strzałka

Zajęcia organizowane w ramach programu MegaMisja: