Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie pedagog, psycholog, SP 342

Pedagog i psycholog szkolny

Spis treści:

Co robimy?
Kiedy przyjść?/Grafik
Kontakt
Nasze projekty
Ważne dokumenty

Kim jesteśmy i co robimy?

Naszym zadaniem jest udzielanie wsparcia psychologiczno - pedagogicznego uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. Prowadzimy indywidualne porady i konsultacje oraz zajęcia grupowe. Jesteśmy kimś, kto przede wszystkim stara się wysłuchać i zrozumieć drugą osobę. Do nas może przyjść każdy, kto doświadcza różnych trudności i nie potrafi sobie z nimi poradzić. Słuchamy, rozmawiamy i wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań.

Kiedy zwrócić się do pedagoga i psychologa szkolnego?

Drogi uczniu, jeśli:

● masz jakiś problem i nie wiesz z kim możesz o nim porozmawiać lub nie wiesz jak go rozwiązać,
● doświadczasz trudności w nauce,
● czujesz strach gdy masz iść do szkoły,
● czujesz się nieswojo w klasie bądź masz trudności w relacjach z rówieśnikami,
● ktoś Ci dokucza, wyzywa, wyśmiewa, grozi, itp,
● masz problemy w relacjach z osobami dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami),
● czujesz się samotny bądź nierozumiany,
● masz problem z kontrolowaniem swoich emocji, bywasz agresywny,
● jesteś nieśmiała/ły i chcesz to zmienić,
● po prostu chcesz porozmawiać lub o coś zapytać.

Przyjdź wspólnie spróbujemy sobie z tym poradzić!

Drogi rodzicu/opiekunie, jeśli:

● martwi Cię zachowanie Twojego dziecka lub niepokoją jego wyniki w nauce,
● nauczyciele zwracają uwagę, że w szkole z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego (np. ma problemy z koncentracją uwagi, ujawnia trudności w nauce, łatwo wpada w gniew, nie stosuje się do obowiązujących zasad, jest lękowe lub wycofane),
● coś dzieje się w Twojej rodzinie i boisz się, jaki to będzie miało wpływ na Twoje dziecko,
● zachowanie Twojego dziecka nagle się zmieniło, ale nie wiesz dlaczego,
● znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej i chciałbyś skorzystać z pomocy socjalnej.

Zachęcamy do kontaktu!

DRUKI I FORMULARZE

Kontakt

Rodzice uczniów proszeni są o wcześniejsze telefoniczne ustalanie terminu spotkania z pedagogiem.

• Aby uzyskać pomoc indywidualną w sprawach dziecka lub rodziny:

- najlepiej wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie,
                  - za pośrednictwem wychowawcy zasygnalizować potrzebę spotkania.

• Aby uzyskać pomoc materialną należy złożyć podanie z uzasadnieniem oraz zaświadczeniami
    o dochodach rodziny netto. Pomoc materialna udzielana jest rodzinom o najniższych dochodach.

Nasze projekty:

Grafik: