14.02.2021

Walentynki z St. Jude w Memphis

Dzień Świętego Walentego to okazja do świętowania nie tylko dla zakochanych. Można okazać swoją sympatię rodzicom, rodzeństwu, koledze, koleżance, a nawet nauczycielowi! Co roku na całym świecie wysyła się około miliard kartek walentynkowych. Dlaczego by nie sprawić radości komuś, kto bardzo jej potrzebuje? W tym roku szkolnym podczas lekcji języka angielskiego uczniowie zaangażowali się w akcję wysyłania wirtualnych kartek walentynkowych do młodych pacjentów szpitala dziecięcego St. Jude w Memphis. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wybierali wzór kartki, układali i wysyłali swoją miłą wiadomość, a nawet dostali odpowiedź z podziękowaniem za swoją walentynkę! Walentynki okazały się zatem doskonałą okazją do zrobienia czegoś miłego dla innych i wywołania uśmiechu na twarzach młodych pacjentów. W akcję zaangażowały się klasy dwujęzyczne – 7A, 7B, 8A, 8B oraz klasa 6D i 8F.