Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

10.03.2013

Podaruj dzieciom książkę

W dniach od 26 listopada do 14 grudnia z inicjatywy uczniów klasy 5 e i 5f została zorganizowana akcja charytatywna "Podaruj dzieciom książkę" do szpitala dziecięcego przy ul Działdowskiej 1 . Celem akcji było nie tylko obdarowanie chorych dzieci pięknymi upominkami, ale i nauczenie uczniów dzielenia się z potrzebującymi oraz uświadomienie sobie, iż rzecz używana może być wykorzystana w sposób pożyteczny. Zadaniem uczniów było rozpowszechnienie akcji na terenie szkoły poprzez wykonanie plakatów informacyjnych, segregowanie przyniesionych darów, a także ich spakowanie przed wywiezieniem. .Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Wielu nauczycieli klas starszych i młodszych włączyło się w pomoc dzieciom chorym ze szpitala. W wyniku akcji zebraliśmy około 300 książek dziecięcych, a także kilkanaście zestawów puzzli i gry edukacyjne. W dniu 17 grudnia dary zostały zawiezione do szpitala. Dyrekcja  placówki, panie pielęgniarki , rodzice chorych dzieci przyjęli nas bardzo ciepło i wraz z nauczycielami szkoły działającej na terenie szpitala złożyli na ręce koordynatora akcji podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.