Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu SP342 - Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie Wolontariat, Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat - Szkolny Klub Wolontariatu

Pola Nadziei

Wiosną zażółcą się zazielenią nasze Pola Nadziei

Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na wsparcie finansowe hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.

Tegoroczna akcja została dopasowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Pomoc dla drugiego człowieka, chorego i oczekującego wsparcia trwa zawsze, zmieniają się tylko sposoby i narzędzia pomocy. Mając to na uwadze spotkaliśmy się z częścią wolontariuszy, którzy samodzielnie przygotowali poletko do posadzenia żonkili. Tradycyjne z dużą starannością wolontariusze zasadzili cebulki żonkili. Wiosną zakwitną pod naszą szkołą, jako symbol nadziei i otwartości serca.

Aby weprzeć finansowo domowe Hospicjum przy ul. Tykocińskiej w Warszawie, został zorganizowany kiermasz ciast i ciasteczek pt. „Słodkości na Dzień Niepodległości”. Zainteresowanie wśród społeczności szkolnej było bardzo duże. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu ciast, ciasteczek i innych wypieków zostały komisyjnie przeliczone przez wolontariuszy, wpłacone na konto Rady Rodziców na zakładkę wolontariat i przelane jako darowizna w ramach akcji „Żółte Pola Nadziei,” do Ośrodka Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie Zebrana kwota wynosiła 1338,96 zł.

Żonkil jest również symbolem pamięci Powstania w Gettcie Warszawskim. 19 kwietnia tysiące wolontariuszy z Muzeum Żydów Polskich POLIN pojawi się jak co roku na ulicach stolicy, przypominając Warszawiakom o rocznicy powstańczego zrywu. Dołączamy się do nich z naszymi żonkilami.

IMG_1528IMG_1529IMG_1530IMG_1531